Кафедра англійської філології
Факультет іноземних мов

Бережна Маргарита Василівна у 2003 році з відзнакою закінчила факультет іноземної філології Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій за спеціальністю «Переклад». У 2008 році здобула другу вищу освіту у тому ж виші за спеціальністю «Менеджмент організацій» (диплом з відзнакою).

2008 року закінчила аспірантуру при Запорізькому національному університеті за спеціальністю «Перекладознавство».

У 2008 захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук зі спеціальності 10.02.16 Перекладознавство на тему «Ономастикон романів Дж.К.Ролінґ циклу „Гаррі Поттер” в українському та російському перекладах».

На кафедрі теорії та практики перекладу Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій працює з 2003 року спочатку старшим викладачем, а з 2009 року – доцентом кафедри. Викладає «Теорію та практику перекладу», «Науково-технічний переклад», «Особливості перекладу художніх творів та їх редагування», керує науковими роботами студентів.

На кафедрі англійської філології Криворізького державного педагогічного інституту працює з 2015 року доцентом кафедри.Останні роки Бережна М.В. викладає теорію та практику перекладу для студентів 4-5 курсів факультету іноземних мов, магістрів.На високому науково-методичному рівні проводить практичні та лабораторні роботи.

Наукові інтереси: теорія та практика перекладу у площині мов англійська-українська; специфіка художнього перекладу, у тому числі аудіомедіального.

Бережна М.В. плідно займається науково-дослідною роботою, бере активну участь в міжнародних та Всеукраїнських науково-методичних конференціях.Автор низки публікацій у збірниках наукових праць.

E-mail:margarita.berezhnaya@rambler.ru

Листопад 2017