Кафедра декоративно-прикладного мистецтва та дизайну
Факультет мистецтв

Нещодавно на кафедрі ДПМ та дизайну відбувся захист курсових робіт з дисципліни «Комплексне проектування» (керівники: к.п.н., доцент Томашевський В.В., к.п.н., ст. викладач Ємельова А.П., ст. викладач Школяр А.В.). Ця дисципліна є чи найголовнішою в циклі професійної підготовки майбутніх дизайнерів за різними спеціалізаціями, адже вона вчить зв'язувати воєдино окремі елементи навчальних завдань з різних дисциплін, переплітати в єдине цільне бачення головну ідею крізь призму поточних вправ, умінь та навичок. Захист же курсової роботи з дисципліни «Комплексне проектування» покликаний надати цьому процесу наукового обгрунтування і націлений на свідоме обрання студентом теми майбутньої кваліфікаційної роботи.

захист кур 2

Роботи студентів 3 курсу спеціалізації «Графічний дизайн» з дисципліни «Комплексне проектування» охоплювали тематику розробки корпоративного стилю кафедри ДПМ та дизайну (Дуднік А.), рекламного буклету кафедри (Кравченко О., Іванова А.), проектів оформлення рекреаційних зон університету (Маслова О.), створення презентаціного ролику кафедри (Запорожець А.) та інші.

KRAVCHENKO 1008x824

ДУДНИК minИВАНОВА1 minИВАНОВА2 minИВАНОВА3 minМАСЛОВА min

Перед студентами спеціалізації «Дизайн інтер’єру» були поставленні завдання з вирішення гармонійних колірних та текстурних сполучень, застосування декоративних елементів в інтер’єрі приміщень, використання комп’ютерних програм в процесі проектування інтер’єру тощо.

зах кур 6

Метою курсової роботи з дисципліни «Комплексне проектування» спеціалізації «Дизайн одягу та аксесуарів» є створення сучасного костюма на основі дослідження та систематизації фактологічного матеріалу та вивчення тенденцій розвитку моди. Перед студентами постало завдання з проектування українського народного жіночого костюма (Оверчук А.), жіночого жилета з суцільно кроєним коміром (Козак Р.), зміних комірів (Холодна І.), жіночого костюма за тенденціями моди 20-х років ХХ ст. (Рижак В.) за допомогою пластики матеріалів, конструктивних ліній, силуетних форм, декору, кольору, фактури та ін.

захист кур 3захист кур 5

Курсова робота сприяла розвитку творчого підходу до поставленої задачі, надбанню навичок до самостійного проведення наукових досліджень та проектної діяльності.

 

2050

«Творчі пошуки-2017» – під таким гаслом на художньо-графічному відділенні факультету мистецтв 29 травня 2017 року пройшов показ моделей одягу студентів 3, 4 та 5 курсу спеціалізації «Дизайн одягу та аксесуарів» спеціальності «Дизайн», в межах якого студенти-модельєри представили свої творчі роботи з дисциплін «Основи конструювання та моделювання одягу», «Проектування виробів із різних матеріалів».
Кожна з представлених на показі моделей одягу вирізнялася неповторним індивідуальним стилем, своїми особливостями крою і силуету, тканин і елементів декору. Юні модельєри продемонстрували знання практичних навичок конструювання та моделювання одягу і створили костюми та сукні, в яких декоративні та функціональні елементи були взаємопов'язані та створювали єдине ціле, розкривали образ моделі відповідно до їх задуму. Враховуючи сучасні тенденції та особливості застосування оздоблювальних елементів у процесі створення костюму, майбутні дизайнери одягу під керівництвом викладачів кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну канд. пед. наук Ємельової А.П. та канд. пед. наук Саприкіної Л.В. успішно втілили власні дизайнерські ідеї на практиці.
Також важливо і те, що студенти з ентузіазмом підхопили ідею організації та проведення такого показу і прийняли в ньому найактивнішу участь. Маємо сподівання (а так воно і буде!), що такий підсумковий показ студентських моделей стане традиційним на художньо-графічному відділенні і в майбутньому вийде далеко за межі не тільки факультету, але й університету!
Висловлюємо щиру подяку учасникам цього заходу – студентам та викладачам-керівникам. ТАК ТРИМАТИ!

 

показ 4

2011

На адресу Криворізького державного педагогічного університету від ректорату Херсонського національного технічного університету надійшла подяка та дипломи учасників для студентів спеціальності "Дизайн" 3-го курсу художньо-графічного відділення факультету мистецтв Кравченко О., Масловій О. та Івановій А. та диплом ІІ ступеню Кравченко Олександрі за заняте ІІ місце у 4-му Всеукраїнському студентському конкурсі книжкового знаку пам'яті Фелікса кідера. Керівник – старший викладач кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну Школяр А.В.  Кафедра декоративно-прикладного мистецтва вітає своїх студентів та наш університет з цією приємною подією. Так тримати!

2002 01 01 02 44 08 01492002 01 01 02 45 47 01502002 01 01 04 02 33 01472002 01 01 04 05 21 0148

1070

Студенти ІІ та ІV курсу напряму підготовки Дизайн одягу та аксесуарів, під керівництвом ст. викладача кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну Ємельової А.П.,  відвідали виробництво швейної фабрики «Полстар». 

nbwih9-wbjc.jpg

Екскурсію провела начальник зміни Ігнацевич Тетяна Іванівна. Швейна фабрика виготовляє чоловічі брюки, брюки-шорти, бриджі, жіночі брюки для таких торгових марок як Гарі Вебер, Пьєр Карден, Піонер.  Студенти мали можливість ознайомитися з  процесом виробництва, виробничими цехами швейної фабрики та з різноманітним сучасним обладанням.

ixpi3mtyvny.jpg

 

849
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Листопад 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30