Кафедра декоративно-прикладного мистецтва та дизайну
Факультет мистецтв

Вже другий рік поспіль з метою популяризації спеціальності "Дизайн" на художньо-графічному відділенні факультету мистецтв КДПУ 03 листопада 2017 року відбулася ПОСВЯТА В ДИЗАЙНЕРИ, яку підготували для студентів першого курсу викладачі кафедри ДПМ та дизайну спільно з активними студентами старших курсів спеціальності "Дизайн".

Традиційно в програмі свята першокурсників своїми номерами привітали студенти третього та четвертого курсів (куратори викл. Саприкіна Л.В. та ст. викл. Ємельова А.П.). Веселі конкурси для найкмітливіших графічних дизайнерів, дизайнерів одягу та інтер'єру доповнювали невимушену та дружню атмосферу. Не залишилися в боргу і студенти першого курсу, які підготували цікаву гумористичну відповідь про сутність професії дизайнера та її роль у повсякденному житті.

На заході були присутні запрошені гості: майбутні абітурієнти, учні Комунального закладу "Міжшкільне навчально-виробниче об'єднання" Криворізької міської ради.

Головною подією свята стало прийняття Присяги першокурсника-дизайнера та нагородження студентів символічними подарунками, а дружні побажання та настанови викладачів кафедри та прекрасний відеоролик про дизайн завершив це коротке, але яскраве свято.
В добрий час, юні дизайнери!

Посвята в дизайнери 2017 32

2977

DIZAYNERI 1 500x752

03 листопада 2017 року о 13.00, на художньо-графічному відділенні факультету мистецтв, в ауд. 103 відбудеться ПОСВЯТА ПЕРШОКУРСНИКІВ У ДИЗАЙНЕРИ! Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до свята!

 

 

2932

Відповідно до плану роботи кафедри ДПМ та дизайну з напрямку зв'язків зі школами та позашкільними навчальними закладами, а також пп. 1 та 10 цього плану к. пед. наук, доцент Томашевський В.В. взяв участь у роботі міського науково-практичного семінару "Система педагогічних впливів, спрямованих на професійне орієнтування учнів. Формування естетичної компетентності майбутніх фахівців" за участі спеціалістів відділів освіти виконкомів районних в місті рад з питань безпеки життєдіяльності та керівників загальноосвітніх навчальних закладів міста Кривого Рогу, що проходив 18 жовтня 2017 року на базі Комунального закладу "Міжшкільне навчально-виробниче об'єднання" Криворізької міської ради. Метою заходу було сприяння підвищенню професійної компетентності керівників загальноосвітніх навчальних закладів у питаннях профорієнтації та формуванні естетичної компетентності учнівської молоді як майбутніх фахівців.

семінар 1семінар 2семінар 3

2787

Кафедра ДПМ та дизайну розпочинає спільний проект з Регіональною газовою компанією КРИВОРІЖГАЗ на предмет конкурсного відбору дизайн-проектів газорозподільчих пунктів компанії, розташованих на території нашого міста.
Конкурс проводитиметься для студентів художньо-графічного відділення спеціальностей "Дизайн" та "Образотворче мистецтво" і стане майданчиком для удосконалення професійних якостей студентів. Оголошення умов конкурсу представником компанії відбудеться 24 жовтня 2017 року о 12.00 в аудиторії № 209 корпусу ХГ-відділення. Конкурс має солідний призовий фонд, тож запрошуємо всіх зацікавлених студентів завітати на зустріч та прийняти участь у конкурсі!

KRIVOROJGAZ2017 500x703

 

2769

Напередодні святкових вихідних 6 жовтня 0 12.00 у  Виставковій залі факультету мистецтв художньо-графічного відділення було відкрито виставку, присвячену Дню художника, де представлено художні твори викладачів кафедр образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та дизайну, а також студентів спеціальностей "Образотворче мистецтво" та "Дизайн". Виставка триватиме протягом місяця, тож чекаємо на Вас і приємного Вам перегляду!

вист 3

вист 1виставка 2

2725

 

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас до участі в роботі І Всеукраїнської науково-практичної конференції «МИСТЕЦЬКА ОСВІТА: ТЕОРІЯ, МЕТОДОЛОГІЯ, ТЕХНОЛОГІЇ», яка відбудеться 16 листопада 2017 року на базі факультету мистецтв Криворізького державного педагогічного університету. Інформаційний лист ЗАВАНТАЖИТИ. 

2673

За поданням ректорату КДПУ Почесною грамотою Металургійної районної в місті ради з нагоди професійного свята Дня працівника освіти нагороджено Томашевського В.В., завідувача кафедри ДПМ та дизайну.

GRAMOTA 500x698

2550

21 та 22 червня 2017 року на розгляд ЕК представляли свої роботи спеціалісти спеціальності «Образотворче мистецтво» (спеціалізація «Декоративне мистецтво») денного та заочного відділення. Як завжди в традиційній вишуканій та класичній манері було подано декоративні роботи Матвіюк Олександри «Декоративна композиція за мотивами етнічної міфології (рельєфне ліплення із застосуванням прийомів левкасного живопису)» (кер.: канд. пед. наук, ст. викл. Ейвас Л.Ф.), «Дизайн-проект упаковки подарункової продукції» Пташинської Євгенії (кер.: канд. пед. наук, ст.викл. Марченко А. А.), яскраві, стилізовані декоративні композиції в техніці холодний батик Скляр Наталії  (кер. канд. пед. наук, ст. викл. Ейвас Л.Ф.) та традиційний петриківський розпис у виконанні Шевченко Світлани (кер. викл. Євтушенко О.Е.).

Яскравою подією став захист 23 червня 2017 року останніх спеціалістів за спеціальністю «Дизайн» випускової кафедри ДПМ та дизайну. Це, насамперед, майстерно виконані роботи наших модельєрів Дюміної Юлії та Романенко Анастасії з «Проектування та виготовлення жіночого та чоловічого постановочних костюмів» (кер. канд. пед. наук, ст. викл. Ємельова А.П.), Зимньої Наталії «Проектування та виготовлення жіночого українського костюму» (кер. канд. пед. наук, викл. Саприкіна Л.В.), Педь Наталії «Створення жіночого художнього образу засобами етнодизайну» (кер. викл. Євтушенко О.Е.). Широкий спектр кваліфікаційних робіт представили і спеціалісти за спеціалізацією «Графічний дизайн»: від робіт на замовлення ректорату університету до високотехнологічних методичних розробок в галузі дизайн-проектування.

Окремо хочеться зазначити, що в порівнянні з минулорічним захистом кваліфікаційного проекту всі студенти значно виросли в професійному плані і показали свої знання на максимально можливому рівні. Випускова кафедра ДПМ та дизайну вітає всіх студентів 5 курсу з успішним захистом, їх керівників та бажає не зупинятися на досягнутому у своїх подальших творчих пошуках!

Захист спец дизайнери 31Захист спец дизайнери 29

 

2129

19 та 20 червня 2017 року на художньо-графічному відділенні факультету мистецтв державна атестація студентів спеціальності «ДИЗАЙН» розпочалася захистом кваліфікаційних проектів випускової кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну серед бакалаврів спеціалізацій «Дизайн одягу та аксесуарів» та «Графічний дизайн» (голова ЕК: канд. пед. наук, доцент Чирва О.Ч., постійні члени ЕК: доктор пед. наук, професор, проректор з наукової роботи Гаманюк В.А., канд. пед. наук, заст. декана факультету мистецтв Ейвас Л.Ф. та керівники проектів присутні під час захистів).

бакалаври 4

Незважаючи на те, що в цьому році склад студентів спеціалізації «Дизайн одягу та аксесуарів» був досить незначним, проекти, представлені ними вирізнялися оригінальним вирішенням звичних для нас речей «Проектування жіночої колекції весільних суконь з елементами мережива» (Козачук А.), «Проектування  вечірньої сукні з елементами оздоблення» (Чала І.), «Українська вишивка в сучасному одязі» (Старик В.).

бакалаври 1бакалаври 2бакалаври 19

Потужним акордом став захист кваліфікаційних проектів спеціалізації «Графічний дизайн», що цьогоріч згідно оновленої концепції  підготовки майбутніх фахівців з декоративно-прикладного мистецтва та дизайну кафедри, представили цілий ряд робіт на замовлення ректорату КДПУ («Проектування та виготовлення об'єктів візуальної інформації головного корпусу КДПУ» Сергієнко А.); профспілкової організації нашого університету («Виготовлення оригінальних композицій» Жук Д., «Виготовлення та розробка серії оригінальних календарів» Катамадзе Н.); кафедри ДПМ та дизайну («Виготовлення об'ємно-просторової композиції» Арефіна Л., стендове оформлення та осучаснення профільних аудиторій кафедри № 110, 305, 306-Шекіна А., Ткачова М., Буянкіна Я., Журавльова М.) та інші роботи різноманітної тематики, а саме: «Розробка журналу ТИПОГРАФІКА» Кіяшко Є., «Еволюція історичних стилів рекламного плакату на сучасному матеріалі» Волкова В., «Створення концепту комп'ютерної гри "Last sonnet"» Петрова В., «Створення серії кіноплакатів» Гудаченко Г., «Оригінальна комп'ютерна графіка» Зиміна І., «Проектування та виготовлення декоративної композиції для вестибюлю коридору художньо-графічного відділення» Майоренко К.

бакалаври 5

бакалаври 6бакалаври 7бакалаври 8бакалаври 9бакалаври 10бакалаври 13бакалаври 14бакалаври 15бакалаври 16бакалаври 17Кафедра ДПМ та дизайну вітає студентів з успішним захистом та зичить їм подальших творчих успіхів! Докладніше із фотозвітом захисту кваліфікаційних проектів  можна ознайомитися у фотогалереї кафедри ДПМ та дизайну.

бакалаври 18

На фото: зірковий склад студентів спеціалізації «Графічний дизайн»!

2118

Протягом навчального року кафедра ДПМ та дизайну, відповідно до плану роботи кафедри в розділі «Зв'язки зі школами та навчально-виховними закладами», здійснювала діяльність з реалізації спільного проекту з Комунальним комбінованим дошкільним навчальним закладом № 54 (м. Кривий Ріг) під назвою «Рання професійна орієнтація дошкільної ланки».  Суть проекту полягала у наданні навчально-методичної допомоги у виготовленні різноманітних макетів упорядкування та оздоблення території нашого міста, підборі відповідної тематики для розвитку дитячої творчості з макетування, наданні технічної допомоги та заохоченні дітей дошкільного віку до такого роду робіт, розширення кругозору дітей на різні види проектної діяльності. Метою проекту є рання професійна орієнтація дітей дошкільного віку, яка передбачає в необтяжливій та цікавій для дітей формі ознайомлення з однією з багатьох професій - професією дизайнера. І хто знає, можливо через деякий час ми побачимо цих дітей серед наших студентів!

Далі пропонуємо презентацію наших колег з ККДНЗ № 54. Завантажити 

Садочок

 

2093
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Листопад 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30