Кафедра декоративно-прикладного мистецтва та дизайну
Факультет мистецтв

21 та 22 червня 2017 року на розгляд ЕК представляли свої роботи спеціалісти спеціальності «Образотворче мистецтво» (спеціалізація «Декоративне мистецтво») денного та заочного відділення. Як завжди в традиційній вишуканій та класичній манері було подано декоративні роботи Матвіюк Олександри «Декоративна композиція за мотивами етнічної міфології (рельєфне ліплення із застосуванням прийомів левкасного живопису)» (кер.: канд. пед. наук, ст. викл. Ейвас Л.Ф.), «Дизайн-проект упаковки подарункової продукції» Пташинської Євгенії (кер.: канд. пед. наук, ст.викл. Марченко А. А.), яскраві, стилізовані декоративні композиції в техніці холодний батик Скляр Наталії  (кер. канд. пед. наук, ст. викл. Ейвас Л.Ф.) та традиційний петриківський розпис у виконанні Шевченко Світлани (кер. викл. Євтушенко О.Е.).

Яскравою подією став захист 23 червня 2017 року останніх спеціалістів за спеціальністю «Дизайн» випускової кафедри ДПМ та дизайну. Це, насамперед, майстерно виконані роботи наших модельєрів Дюміної Юлії та Романенко Анастасії з «Проектування та виготовлення жіночого та чоловічого постановочних костюмів» (кер. канд. пед. наук, ст. викл. Ємельова А.П.), Зимньої Наталії «Проектування та виготовлення жіночого українського костюму» (кер. канд. пед. наук, викл. Саприкіна Л.В.), Педь Наталії «Створення жіночого художнього образу засобами етнодизайну» (кер. викл. Євтушенко О.Е.). Широкий спектр кваліфікаційних робіт представили і спеціалісти за спеціалізацією «Графічний дизайн»: від робіт на замовлення ректорату університету до високотехнологічних методичних розробок в галузі дизайн-проектування.

Окремо хочеться зазначити, що в порівнянні з минулорічним захистом кваліфікаційного проекту всі студенти значно виросли в професійному плані і показали свої знання на максимально можливому рівні. Випускова кафедра ДПМ та дизайну вітає всіх студентів 5 курсу з успішним захистом, їх керівників та бажає не зупинятися на досягнутому у своїх подальших творчих пошуках!

Захист спец дизайнери 31Захист спец дизайнери 29

 

2129

19 та 20 червня 2017 року на художньо-графічному відділенні факультету мистецтв державна атестація студентів спеціальності «ДИЗАЙН» розпочалася захистом кваліфікаційних проектів випускової кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну серед бакалаврів спеціалізацій «Дизайн одягу та аксесуарів» та «Графічний дизайн» (голова ЕК: канд. пед. наук, доцент Чирва О.Ч., постійні члени ЕК: доктор пед. наук, професор, проректор з наукової роботи Гаманюк В.А., канд. пед. наук, заст. декана факультету мистецтв Ейвас Л.Ф. та керівники проектів присутні під час захистів).

бакалаври 4

Незважаючи на те, що в цьому році склад студентів спеціалізації «Дизайн одягу та аксесуарів» був досить незначним, проекти, представлені ними вирізнялися оригінальним вирішенням звичних для нас речей «Проектування жіночої колекції весільних суконь з елементами мережива» (Козачук А.), «Проектування  вечірньої сукні з елементами оздоблення» (Чала І.), «Українська вишивка в сучасному одязі» (Старик В.).

бакалаври 1бакалаври 2бакалаври 19

Потужним акордом став захист кваліфікаційних проектів спеціалізації «Графічний дизайн», що цьогоріч згідно оновленої концепції  підготовки майбутніх фахівців з декоративно-прикладного мистецтва та дизайну кафедри, представили цілий ряд робіт на замовлення ректорату КДПУ («Проектування та виготовлення об'єктів візуальної інформації головного корпусу КДПУ» Сергієнко А.); профспілкової організації нашого університету («Виготовлення оригінальних композицій» Жук Д., «Виготовлення та розробка серії оригінальних календарів» Катамадзе Н.); кафедри ДПМ та дизайну («Виготовлення об'ємно-просторової композиції» Арефіна Л., стендове оформлення та осучаснення профільних аудиторій кафедри № 110, 305, 306-Шекіна А., Ткачова М., Буянкіна Я., Журавльова М.) та інші роботи різноманітної тематики, а саме: «Розробка журналу ТИПОГРАФІКА» Кіяшко Є., «Еволюція історичних стилів рекламного плакату на сучасному матеріалі» Волкова В., «Створення концепту комп'ютерної гри "Last sonnet"» Петрова В., «Створення серії кіноплакатів» Гудаченко Г., «Оригінальна комп'ютерна графіка» Зиміна І., «Проектування та виготовлення декоративної композиції для вестибюлю коридору художньо-графічного відділення» Майоренко К.

бакалаври 5

бакалаври 6бакалаври 7бакалаври 8бакалаври 9бакалаври 10бакалаври 13бакалаври 14бакалаври 15бакалаври 16бакалаври 17Кафедра ДПМ та дизайну вітає студентів з успішним захистом та зичить їм подальших творчих успіхів! Докладніше із фотозвітом захисту кваліфікаційних проектів  можна ознайомитися у фотогалереї кафедри ДПМ та дизайну.

бакалаври 18

На фото: зірковий склад студентів спеціалізації «Графічний дизайн»!

2118

Протягом навчального року кафедра ДПМ та дизайну, відповідно до плану роботи кафедри в розділі «Зв'язки зі школами та навчально-виховними закладами», здійснювала діяльність з реалізації спільного проекту з Комунальним комбінованим дошкільним навчальним закладом № 54 (м. Кривий Ріг) під назвою «Рання професійна орієнтація дошкільної ланки».  Суть проекту полягала у наданні навчально-методичної допомоги у виготовленні різноманітних макетів упорядкування та оздоблення території нашого міста, підборі відповідної тематики для розвитку дитячої творчості з макетування, наданні технічної допомоги та заохоченні дітей дошкільного віку до такого роду робіт, розширення кругозору дітей на різні види проектної діяльності. Метою проекту є рання професійна орієнтація дітей дошкільного віку, яка передбачає в необтяжливій та цікавій для дітей формі ознайомлення з однією з багатьох професій - професією дизайнера. І хто знає, можливо через деякий час ми побачимо цих дітей серед наших студентів!

Далі пропонуємо презентацію наших колег з ККДНЗ № 54. Завантажити 

Садочок

 

2093

Побачила світ збірка матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції "Актуальні проблеми формування естетичної культури майбутніх дизайнерів", що відбулася 23-24 березня 2017 року на базі Криворізького державного педагогічного університету і була організована кафедрою ДПМ та дизайну факультету мистецтв.

Збірка містить матеріали щодо актуальних теоретико-методологічних питань формування естетичної культури майбутніх дизайнерів з точки зору соціокультурних, мистецтвознавчих, психолого-педагогічних аспектів, а також шляхів підвищення ефективності дизайн-освіти в системі дошкільної, шкільної, позашкільної та післядипломної освіти. Рекомендована до друку рішенням Вченої ради Криворізького державного педагогічного університету (протокол № 10 від 11.05.2017 року) та має № ISBN. Це означає, що зі змістом збірки читачі мають можливість ознайомитися не тільки в бібліотеці нашого навчального закладу, але й в бібліотеках: Адміністрації Президента України, Національної Парламентської бібліотеки України, Державної наукової установи «Книжкова палата України імені Івана Федорова», Дніпропетровської обласної наукової бібліотеки, Національної бібліотеки ім. В.І.Вернадського, Державному комітеті телебачення та радіомовлення України та Криворізькому бібліотечному колекторі.

Ще раз висловлюємо подяку науковцям, що представили свої теоретичні напрацювання в нашій збірці і сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!

Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції «Актуальні проблеми формування естетичної культури  майбутніх дизайнерів» Завантажити 

тезиииии min

2070

Відповідно до плану роботи кафедри ДПМ та дизайну на 2016-2017 н.р. продовжується тісна співпраця кафедри з міськими мистецькими навчальними закладами. Цього разу 02 червня 2017 року на художньо-графічне відділення факультету мистецтв завітали учні 4 класу Криворізької дитячої художньої школи №3, які насамперед відвідали Художній музей КДПУ та жваво цікавилися змістом навчання студентської молоді. Особливу зацікавленість юні митці виявили до дизайнерської спеціальності та її різноманітних спеціалізацій.

екскурсія для школярів 2екскурсія для школярів 18

Бурхливі емоції викликали у учнів прекрасно обладнані профільні аудиторії "Конструювання та моделювання одягу" (№303, відп. ст. викладач Ємельова А.П.), "Макетування та моделювання" (№405, відп. ст. викладач Школяр А.В.), "Шрифту та проектної графіки" (№305, відп. викладач Пляко Д.А.), "ДПМ та етнодизайну" (№313, відп. ст. викладач Ейвас Л.Ф.), "Комп'ютерний клас" та оформлені кваліфікаційними та дипломними роботами студентів коридори кафедри ДПМ та відділення. Зі слів учнів, особливо вразили студентські роботи з "Комплексного проектування", "Художньо-прикладної графіки", "Декоративно-прикладного мистецтва" та інші, що були під час сесії виставлені в аудиторіях.

По закінченні зустрічі учні отримали запрошення на захист кваліфікаційних робіт студентів спеціальності "Дизайн", що розпочнеться 19 червня 2017 р. в приміщенні художньо-графічного відділення та на захід посвяти в дизайнери, який відбудеться восени поточного року.

ЧЕКАЄМО З ПРИЄМНІСТЮ!

2048

Спілка дизайнерів України опублікувала роботи та прізвища переможців конкурсу вітальних листівок до Дня дизайнера України! (далі за посиланням) http://design.org.ua/sobytija/konkurs-na-krashu-listivku-do-dnja-dizainera-ukraini_1493119725.htm

Дуже приємно, що студенти Криворізького державного педагогічного університету також названі серед учасників конкурсу. З більш ніж 200 робіт вони представили на конкурс близько 40 вітальних листівок. Приєднуємося до привітань переможців та маємо прекрасну можливість порівняти свій фаховий рівень переможців (попереднє повідомлення в рубриці) з їх роботами. МАЄМО ПРЕКРАСНИЙ ПОТЕНЦІАЛ!

1799

Шановні викладачі, студенти, співробітники нашого університету та всі користувачі сайту Криворізького державного педагогічного університету! Кафедра ДПМ та дизайну, Криворізький осередок Спілки дизайнерів України та студенти-переможці конкурсу вітальних листівок до цієї святкової дати Зиміна Ірина, Трач Владислава та Демченко Ольга щиро вітають Вас з Днем дизайнера, що буде святкуватися 27 квітня. Зробимо разом оточуючий наш світ більш досконалим і красивим!

2ЗИМИНА

ЗИМИНАТРАЧТРАЧ 2

ДЕМЧЕНКО

1783

У лютому-квітні 2017 року у Кривому Розі відбувся XV міський фестиваль народної творчості «Весна Рудани», у якому традиційно щороку беруть участь вихованці художніх шкіл, шкіл мистецтв, художніх відділень музичних шкіл, центрів дитячої та юнацької творчості, а також вищих навчальних закладів та шкіл семи районів міста.

Міський конкурс із художнього та декоративно-прикладного мистецтва спочатку проходив у кожному з районів міста, в якому творча молодь представляла свої роботи на розгляд професійного журі. До складу цього журі протягом останніх п’яти років постійно входили викладачі кафедри ДПМ та дизайну факультету мистецтв. Не став виключенням і цьогорічний фестиваль, на якому у складі журі  кафедру декоративно-прикладного мистецтва та дизайну Криворізького державного педагогічного університету представляла кандидат педагогічних наук, викладач кафедри Саприкіна Лілія Вікторівна.

ВЕСНА РУДАНИ 17 9

ВЕСНА РУДАНИ 17

1737

27 квітня 2017 року вперше на Україні буде відзначатися професійне свято День дизайнера. Для популяризації національного дизайну Спілка дизайнерів України виступила з ініціативою про оголошення конкурсу на кращу листівку до Дня дизайнера, і закликала прийняти активну участь у всеукраїнській акції «Привітай всю Україну – від Президента до сусіда».

Криворізький осередок Спілки дизайнерів України та кафедра декоративно-прикладного мистецтва та дизайну активно долучилися до цієї акції і провели конкурсний відбір на кращу листівку серед студентів спеціальності «Дизайн». За результатами відбору було представлено виставку розробок вітальних листівок, відібрано кращі зразки, а переможці мали можливість особисто привітати керівництво нашого університету зі своїм майбутнім професійним святом. Ними виявилися студентки 4 курсу спеціальності Зиміна Ірина, 3 курсу – Трач Владислава та 2 курсу – Демченко Ольга.

Вітальні листівки зі святом Дня дизайнера та щирі побажання спільної співпраці в справі популяризації ідей дизайн-освіти отримав ректорат університету: ректор КДПУ, професор Шрамко Я.В., в.о. першого проректора Остроушко О.А., в.о. проректора з науково-педагогічної роботи Лисечко В.П., проректор з наукової роботи Гаманюк В.А., голова первинної профспілкової організації КДПУ Бурман Л.В.

         27 квітня – день ДИЗАЙНУ в Україні! 

диз 1

1714

На художньо-графічному відділенні факультету мистецтв 23-24 березня 2017 року відбудеться Всеукраїнська науково-практична конференція "Актуальні проблеми формування естетичної культури майбутніх дизайнерів". Пленарне засідання призначено на 11.00 в головному корпусі КДПУ в конференц-залі. Запрошуємо науковців, аспірантів та студентську молодь, зацікавлених цією тематикою!

1528
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша