Кафедра декоративно-прикладного мистецтва та дизайну
Факультет мистецтв

Викладач

Пляко фото

У 1990 році закінчив Криворізький державний педагогічний інститут за спеціальністю «Креслення, малювання та праця».

Того ж року був прийнятий на посаду викладача кафедри графіки та прикладного мистецтва, де працював по 1994 рік включно. З 2013 року член Національної Спілки Художників України.

Дмитро Анатолійович є автором 8 друкованих праць, опублікованих у фахових виданнях України, розробив 3 мультимедійних навчально-методичних посібника.

Крім наукової діяльності працює в галузі живопису, практичного дизайну, фотографії та фотографіки, має значні професійні досягнення та міжнародне визнання в галузі ювелірного мистецтва.

Протягом  останніх років тісно співпрацює з ФРІІТ КНУТД в напрямку дизайнерської освіти. Неодноразово організовував та проводив разом зі студентами міські та міжрегіональні акції мистецтва «Body Art».

В 2005 році в місті Алушта встановив 2 державні рекорди «з кількості зображень та розміру загальної картини».

У 2009 році підготував до участі у другому турі Всеукраїнської студентської олімпіади студентку з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Цветкову А. (І місце з графічного дизайну). Під керівництвом Пляко Д.А. захистили дипломні роботи 54 студенти з оцінками «добре» та «відмінно». Пляко Д.А. є організатором двох  фото виставок творчих робіт студентів ХГВ факультету мистецтв та міжрегіональної спільної фотовиставки студентів факультету мистецтв КДПУ та КНУТД. Багаторазово залучав студентів до участі в мистецьких заходах міського та державного рівня.

В 2010 році спільно із студентами КДПУ та КНУТД провів виставку чорно-білої художньої фотографії. Брав участь у методичній та практичній організації щорічної Всеукраїнської студентської олімпіади «Декоративно-прикладного мистецтва та графічного дизайну» серед студентів з 2007 по 2009 рр.

Керує творчою групою студентів з художньої фотографії, підготував 12 осіб до участі у Всеукраїнському конкурсі плакату «Думай, створюй, здобувай» (травень 2011р., м. Київ). Виконував обов’язки заступника керівника профспілки факультету, куратора навчальної групи студентів. Брав участь в оформленні актової зали гуманітарного корпусу, СОТ «Чароїт» смт Лазурне, щорічно входить в склад журі «Студентська Весна», брав участь в художніх виставках та науково-практичних конференціях різного рівня.

Є засновником та керівником «Студентської творчої групи з питань художньої фотографії «ФОТОквадрат» з 2006 року. Регулярно запрошується міськими молодіжними та освітніми закладами  до складу журі з дизайну та фотографії, відзначений грамотами та подяками за участь.

Листопад 2017