Кафедра декоративно-прикладного мистецтва та дизайну
Факультет мистецтв

Кандидат педагогічних наук, старший викладач, заступник декана факультету мистецтв

Ейвас фото

У 1984 році закінчила Криворізький державний педагогічний інститут за спеціальністю «Креслення, малювання та праця».

Починаючи з 1985 р., за направленням МО УРСР працює у Криворізькому державному педагогічному інституті (університеті) на посаді викладача, а з 1990 р. переведена на посаду старшого викладача кафедри образотворчого мистецтва. У період з 1989 по 1990 р. Ейвас Л.Ф. виконувала обов’язки заступника декана факультету.

Ейвас Лариса Феліксівна є автором понад 30 друкованих праць (зокрема: 1 монографія «З досвіду підготовки вчителів ДПМ в Україні»; 12 публікацій у фахових виданнях ДАК, 2 публікації у зарубіжних наукових виданнях, понад 14 публікацій у інших виданнях; 3 навчально-методичних посібника (у тому числі електронний); методичні  рекомендації до вивчення фахових дисциплін для денної та заочної форм навчання;  авторські  програми навчальних курсів та програма спецкурсу для післядипломної освіти загальним обсягом близько 25 др. арк.

Неодноразово брала участь у науково-методичних і науково-практичних конференціях (вітчизняних і міжнародних). З 2013 р. по 2016 р. Ейвас Л.Ф. прикріплена здобувачем до кафедри педагогіки КПІ «ДВНЗ» КНУ. Тема дисертації «Розвиток системи підготовки вчителів декоративно-прикладного мистецтва (друга половина  ХХ – початок ХХІ століття)».

З 2007 року є членом Національної спілки дизайнерів України.

Студенти Ейвас Л.Ф. – активні учасники та призери олімпіад, конкурсів і виставок, у т.ч.  міжнародних (2005 р.: Целіков Р. – участь у Всеукраїнському конкурсі молодих дизайнерів, I місце; 2006 р.: Целіков Р. – участь у міжнародному конкурсі «Печерські каштани», номінація).

Як науковий керівник, Ейвас Л.Ф. підготувала до участі у другому турі Всеукраїнської студентської олімпіади з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва у 2008 році: Дворко Т., Семячко Я. – номінація; у 2009 році:   Семячко Я. – ІІ місце,  Ладоха Ю. – ІІІ місце.

Під керівництвом Ейвас Л.Ф. захистило дипломні роботи понад 70 осіб з оцінками «добре» та «відмінно». Також вона є організатором понад 12 виставок навчально-творчих робіт студентів ХГВ факультету мистецтв (загальною кількістю учасників – 420 осіб).

Працюючи на посаді старшого викладача кафедри ДПМ та дизайну, Ейвас Л. Ф. викладає дисципліни циклу професійної науково-предметної  підготовки за навчальними планами напрямів (спеціальностей) «Образотворче мистецтво» та «Дизайн», з-поміж яких Декоративно-прикладне мистецтво, Основи етнодизайну,  Еволюція стилів у декоративно-прикладному мистецтві, Спеціалізація в творчих майстернях, Спеціалізація в дизайні одягу та ін.

У березні 2017 року Ейвас Л.Ф. захистила  дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за темою "Розвиток системи підготовки вчителів декоративно-прикладного мистецтва (друга половина ХХ -початок ХХІ ст.)" у Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії  та отримала науковий ступінь кандидата педагогічних наук.

З 2012 року й дотепер Ейвас Л.Ф. працює на посаді заступника  декана факультету мистецтв.

Листопад 2017