Кафедра декоративно-прикладного мистецтва та дизайну
Факультет мистецтв

Кандидат мистецтвознавства, доцент

Удріс фото

У 1972 році закінчила Київський державний художній інститут, спеціальність за дипломом – теорія та історія мистецтва. З 1979 року працює у Криворізькому державному педагогічному університеті.

Кандидат мистецтвознавства з 1991 року. Дисертацію «Українське мистецтвознавство кінця ХІХ – початку ХХ століття» захистила в спеціалізованій раді Московського педагогічного державного університету ім. В.І.Леніна.

В 1997 році отримала звання доцента по кафедрі образотворчого мистецтва КДПУ. Працювала на посадах асистента, старшого викладача. З 1993 по 2004 роки - декан художньо-графічного факультету. Завідувач кафедри образотворчого мистецтва з 1996 по 2009 роки. З  вересня 2009 року працює на посаді професора на кафедрах образотворчого мистецтва та декоративно-прикладного мистецтва і дизайну.

І.М.Удріс викладає курси з історії зарубіжного та українського мистецтва, історії дизайну, історії костюма, історії українського мистецтвознавства, практикуму з історії мистецтва, історії художніх стилів тощо, історії української та зарубіжної культури, історії естетики. Керує навчально-творчими та виробничими практиками, виконанням курсових, дипломних та магістерських робіт.

Є заступником голови підкомісії з музичного мистецтва, хореографії та образотворчого мистецтва Науково методичної комісії МОН України.

Член Національної спілки художників з 2008 року (секція мистецтвознавства). Член спілки дизайнерів України з 2007 року (секція дизайн-освіти). Відмінник народної освіти.

І.М.Удріс є автором багатьох публікацій. Загальний обсяг друкованих праць – 84,6 д.а. Серед них – монографія «Українське мистецтвознавство кінця ХІХ – початку ХХ століття» (ч. І, ІІ, ІІІ), навчальні посібники з історії дизайну, історії костюма, історії ілюстрації моди, історії вітчизняного мистецтвознавства, і 62  статті. Наукові публікації І.М. Удріс присвячені актуальним проблемам історії науки, підготовки фахівців у галузі образотворчого мистецтва і дизайну.

Листопад 2017