Кафедра декоративно-прикладного мистецтва та дизайну
Факультет мистецтв

кандидат педагогічних наук, доцент

Щербина фото

Закінчив у 1987 році Криворізький державний педагогічний інститут і отримав кваліфікацію вчителя образотворчого мистецтва. Свою педагогічну діяльність він розпочав на посаді викладача кафедри графіки та декоративно-прикладного мистецтва художньо-графічного факультету Криворізького державного педагогічного інституту.

З жовтня 1992 року по жовтень 1995 року навчався в аспірантурі на кафедрі живопису Південноукраїнського державного педагогічного інституту ім. К.Д. Ушинського. У грудні 2000 року захистив дисертацію  на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук на тему «Система композиційних вправ у змісті підготовки вчителів образотворчого мистецтва».

У 2004 році отримав вчене звання доцента. У Криворізькому державному педагогічному університеті працює з вересня 1987 року. Працював на посаді викладача, старшого викладача, доцента кафедри графіки та ДПМ. З 2004 по вересень 2016 року - завідувач кафедри ДПМ та дизайну.

За період роботи в університеті проявив себе здібним викладачем, фахівцем з мистецьких дисциплін, вмілим організатором, творчою особистістю, що успішно поєднує творчу, виставкову, наукову та навчально-методичну роботу.

На художньо-графічному відділенні викладає фахові дисципліни «Композиція», «Декоративно-прикладне мистецтво», «Художнє конструювання» та інші спеціальні дисципліни кафедри. Ним розроблені авторські програми у відповідності до вимог кредитно-модульного навчання: «Кольорознавство», «Формоутворення», «Декоративно-прикладне мистецтво» та інші. До виконання своїх обов’язків ставиться сумлінно, творчо впроваджує у свою роботу сучасні педагогічні технології.

Володимир Григорович успішно поєднує навчальний процес і науково-дослідницьку роботу. Має понад 40 публікацій наукового і навчально-методичного характеру, з них 2 методичних посібника з міністерським грифом «Композиційні вправи як засіб розвитку творчих здібностей студентів ХГФ», «Практична композиція» та методичні рекомендації «Картон як складова композиції», «Ідейний задум в композиції: етапи творчого процесу».

За досягнення в науково-практичній діяльності в галузі дизайн – освіти в 2007 році був прийнятий в Спілку дизайнерів України. У квітні 2008 року був прийнятий в Національну спілку художників України.

Як художник-практик Щербина В.Г. працює в галузі живопису та графіки. Свою творчу виставкову діяльність він починав з 1974 року. Багаторазово брав участь в міських, обласних, республіканських творчих художніх виставках. Його роботи знаходяться у приватних колекціях, музеях.

Підтримує зв'язок з учителями багатьох шкіл міста і випускниками факультету мистецтв з метою надання науково-методичної допомоги та підвищення їх кваліфікації. Користується заслуженим авторитетом серед викладачів і студентів університету.