Кафедра філософії

відбулося засідання наукового гуртка

кафедри філософії

Доповідач: к.філос.н., доцент Мішалова Олена Віталіївна

Тема доповіді: Роль філософії історії у сучасній гуманітарній науці та культурі (ідея об’єктивності).

28 квітня відбулося чергове засідання наукового семінару кафедри філософії, котре зібрало викладачів кафедр філософії та всесвітньої історії. Головним доповідачем наукового семінару виступила к.філос.н., доцент Мішалова Олена Віталіївна, запропонувавши до розгляду цікаве проблемне питання «Роль філософії історії у сучасній гуманітарній науці і культурі (ідея об'єктивності)».

2collages 3collages

Філософія історії, як і будь-яка міждисциплінарна галузь знання, є суміжним простором між історією та філософією, тому традиційно викликає активний інтерес та відгук як істориків, так і філософів, що займаються осмисленням питань історичного пізнання. Яскравим прикладом є запропонована доповідь Мішалової О.В., що не залишила байдужими усіх присутніх, провокуючи бурхливе обговорення ролі філософії історії у сучасному глобалізованому інформаційному суспільстві, яке породжує «світ тісного контакту» між людьми, ідеями, технологіями, релігіями та історичними традиціями. Підсумовуючи, учасники дискусії дійшли висновку, що сучасна філософія історія як практика раціонального осмислення нашого історичного досвіду (знання) покликана формувати і розвивати культуру історичної толерантності.

1collages