Кафедра філософії
Криворізький державний педагогічний університет

Захід до Міжнародного дня філософії 2023

16 листопада 2023 р. відзначали Міжнародний день філософії. Щоб відзначити цей день та популяризувати вивчення філософії, серед учасників студентських наукових гуртків кафедри філософії та усіх охочих другокурсниківбув проведений конкурс на кращий мем на філософську тематику. Умови конкурсу передбачали придумати гумористичний допис до популярних мемів, щоб це показувало важливість філософії або кумедні ситуації, які трапляються під час вивчення філософських дисциплін. У конкурсі взяли участь 15 представників різних факультетів. Учасники надсилали свої роботи організаторам, після чого їх оприлюднювали для оцінки публіки в офіційній групі студентських гуртків. Переможця визначали за кількістю «вподобайок».

Отже, вітаємо переможців:

І місце - Юлія Артюхова (природничий факультет),
ІІ місце - Юлія Хавер (факультет іноземних мов),
ІІІ місце - Катерина Гузік (факультет іноземних мов).

Дякуємо усім учасникам за проявлений інтерес до заходу!

23852

До відзначення річниці з дня народження Г. Сковороди кафедрою філософії було проведено низку заходів для студентів усіх спеціальностей в межах вивчення філософських дисциплін. Наприклад, для студентів другого курсу під час вивчення теми «Українська філософія» були проведені семінари у форматі круглих столів, виконання командних проєктів щодо налізу творчості філософа.

Для студентів других та третіх курсів, які у І семестрі 2022-2023 н.р. вивчали естетику як вибіркову дисципліну,  був проведених конкурс інфографіки. У фіналі за перемогу змагалися 14 робіт. Висловлюємо подяку за інтерес до заходу Скопенко Ользі (гр. АНП-21),  Цукановій Уляні (гр. ДГ-20), Волкотруб Віталії (ДГ-20), Безбородовій Єлизаветі (ОМ-20), Зубенко Анжеліці (ДГ-21), Борис Дар'ї (УАФ-20), Левановій Ользі (ДС-20).

Також викладачами кафедри філософії були проведено конкурс філософських нарисів «Г. Сковорода і сучасність». Студентам пропонували відповісти на запитання, чим сьогодні актуальна філософія українського Сократа. На конкурс було надіслано 21 робота. Дякуємо студентам факультету української філології та фізико-математичного факультету за активність!

Оголошуємо результати конкурсу.

І місце:  Мальчивська Дар’я (ДО-21)

ІІ місце: Онищенко Яна (І-21) і Черниш Станіслав (ІП-21)

ІІІ місце: Січкар Валентин (МІ-21).

У номінації «Найкраща тема» перемогла Ільчук Вероніка (УПФ-21).

За актуалізацію філософської спадщини Сковороди для сучасного освітянина хочемо відзначити Гришальову Наталію (УАФ-21), яка висвітлила проблему самореалізації у контексті  концепції сродної праці.

У номінації «Оригінальний погляд» відзнаку здобула Романенко Анастасія (УПФ-21) за розказану самим Сковородою історію його життя.

Краще філософське дослідження літературної спадщини Г. Сковороди здійснила Погрібна Марія (УПФ-21).

21711

З 02 по 15 листопада 2022 р. серед студентів ІІ та ІІІ курсів, які вивчали естетику як дисципліну за вибором, був проведений конкурс на кращу інфографіку з нагоди 300-річчя з дня народження Г. Сковороди. Перед учасниками постало завдання оригінально та по-сучасному презентувати цікаві факти з життя Г. Сковороди та його філософські ідеї, використовуючи засоби інфографіки.

Викладачі кафедри філософії висловлюють подяку усім, хто долучився до конкурсу! Щиро вітаємо переможців і призерів конкурсу!

І місце: Скопенко Ольга (АНП-21) і Цуканова Уляна (ДГ-20).

ІІ місце: Волкотруб Віталія (ДГ-20) і Безбородова Єлизавета (ОМ-20). 

ІІІ місце: Зубенко Анжеліка (ДГ-21), Борис Дар'я (УАФ-20) і Леванова Ольга (ДС-20).

Пропонуємо Вашій увазі роботи переможців та призерів.

20894

19.11.21 р. у групі ІП-20 під час семінарського заняття з етики відбулася презентація студентських міні проєктів на тему «Справедливість та демократія в етичних концепціях». Захід приурочений Всесвітньому дню філософії.

Студенти підготували чотири проекти за такими темами: «Справедливість та демократія у давньокитайській етиці (даосизм, легізм, конфуціанство)», «Справедливість у «Державі» Платона», «Справедливість та демократія в «Утопії» Т. Мора», «Справедливість та демократія у «Місті Сонця» Т. Кампанелли».

17608

Із 2005 р. у  третій четвер листопада відзначають Всесвітній день філософії. Колектив кафедри філософії вітає громаду Криворізького державного педагогічного університету. Бажаємо студентам та аспірантам наснаги та наполегливості у вивченні філософських дисциплін. Хочеться нагадати вислів Епікура: «Хто говорить, що займатися філософією ще рано або вже пізно, подібний до того, хто говорить, ніби бути щасливим ще рано або вже пізно».

world philosophy day

17515

20.04.2021 р. об 11.00 відбулася відкрита лекція д.філос.н., проф. Я. В. Шрамка з дисципліни "Логіко-гносеологічні проблеми фундаментальних наук". Тема лекції: "Модальна логіка".  Лекція проводилася дистанційно з використанням платформи Zoom. Лекція проводилася для магістрантівфізико-математичного факультету. Були присутні також викладачі кафедри філософії та усі охочі викладачі та студенти університету.  

15280

Уже другий рік на факультеті мистецтв викладається курс критичного мислення, що викликає незмінну зацікавленість студентів.

 kollazh 3

Сьогодні магістри музичного та образотворчого мистецтва досліджували когнітивні похибки та упередження.

 kollazh 2

Новими фарбами заграли парейдолічні образи у магістрантів художньо-графічного відділення, стали зрозумілими “IKEA-ефект”, “омана планування” і “ефект Данінга-Крюгера”.

 kollazh 1 

“Прокляття знання” виявилося не таким вже й страшним, а “ефект очікування спостерігача” перевищив всі очікування!

Більше фото -- ТУТ 

7046

21 листопада 2017 року о 13.40 було проведено студентську міні-конференцію, на якій було розглянуто питання філософських підгрунть людської гідності, природних прав людини, економічних та соціальних свобод, співвідношення людської свободи та суспільних вимог.

Засідання відкрила вступним словом завідувач кафедри соціології та економіки І.В.Грабовець 

ИВ

 

Філософські аспекти гідності та свободи були представлені чотирма доповідями.

Костя

 
      Карина

Доповідь на тему

"Розуміння людської гідності в філософії Ю. Хабермаса"

представив студент IV курсу фізико-математичного  факультету

Васильєв Костянтин

     

Доповідь на тему

"Природні права людини в концепції Дж. Локка"

представила студентка ІІ курсу природничого факультету

Каріна Садварі

         
Лена       Толик

Доповідь на тему

"Співвідношення людської свободи та суспільства у філософії Т. Гоббса"

представила студентка IІ курсу природничого  факультету

Олена Соловйова

     

Доповідь на тему

"Концепція розумного егоїзму"

представив студентк IІ курсу природничого  факультету

Волознєв Анатолій

 

Загалом міні-конференція була досить цікавою та інформативною.

Все

 

Більше світлин тут: https://photos.app.goo.gl/zYo4cSRYGMPIXfvr2 

 

Звіт кафедри соціології та економіки -- тут

3137

Будь-який ювілей – гарний привід для того, щоб поміркувати над причинами і наслідками події, її значенням для сучасників і нащадків. Тим паче якщо йдеться про півтисячолітній ювілей, а саме стільки років назад сталося те, що відоме нам під назвою Реформація. З одного боку, здається, що це було дуже давно, а з іншого – виявляється, що для України ідеї, проголошувані реформаторами, є надзвичайно актуальними. Адже у багатьох відношеннях наша країна перебуває у тому стані, в якому Західна Європа перебувала до Реформації.

23519022 1781448358596783 4239527276764109444 nПро Реформацію, протестантизм та його вплив на становлення сучасної західної цивілізації йшлося на лекції, що відбулася 16 листопада 2017 року для студентів-істориків третього курсу і на яку був запрошений спеціальний гість Сергій Бурлака – юрист і теолог за освітою та громадський діяч за родом діяльності. Сергій навчається в Українській Євангельській Теологічній Семінарії за магістерською програмою "П'ятидесятницьке і харизматичне богослов'я", а тому є фахівцем із розглядуваних питань. Недарма у студентів виникло багато питань, що стосувались як суто релігієзнавчих, так і культурологічних аспектів, і навіть особистої релігійної ідентичності.

 

23559647 1781448765263409 2144712553745581212 n

 Організатор заходу та автор допису доцент О.П. Панафідіна

 

Більше фото https://photos.app.goo.gl/5ETAECLp3yDhL0Ft1

3135
30 червня 2017 року відбулася серія творчих семінарів з соціальної філософії зі студентами-істориками ІІ курсу факультету географії, туризму та історії.
 
Зміст семінарів становив розгляд питань свободи і прав людини у історичній ретроспективі, зокрема обговорення позицій «за»/«проти», для всіх чи лише для обраних, чи можливе справедливе суспільство і що являють собою «справедливість», «свобода» та «рівність», як пояснити існування рабства та інших форм пригноблення людини у сучасному світі?
 
Формою проведення було обрано гру-дискусію, яка дозволила максимально проявити вміння та навички аналізувати інформацію, наводити виважені аргументи на користь своєї точки зору, осмислювати позицію іншого і дискутувати у атмосфері поваги.
 
Де ще могли зустрітися і, навіть, знайти щось спільне Августин Аврелій, Тома Аквінський, Джон Вікліф, Ян Гус, Джон Локк, Шарль Монтеск’є, Іммануіл Кант, Бенджамін Франклін, Джордж Вашингтон, Карл Поппер, Фрідріх Хайек, Айн Ренд? Лише там, де поєднуються філософія та історія.

 

mish1 mish2
mish3 mish4
mish5 mish6
mish7 mish9
   
2012
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Березень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31