Кафедра фізичної культури та методики її викладання
Природничий факультет

ІСТОРІЯ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

В КРИВОРІЗЬКОМУ ДЕРЖАВНОМУ ПЕДАГОГІЧНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ

У 1930 році на базі педагогічних курсів було створено інститут професійного навчання з факультетами загально-технічних і соціальних наук. Впровадження нових прогресивних засобів навчання сприяє створенню жіночого спортивного товариства, що проіснувало декілька років. З 1933 року фізичне виховання здійснювалось під керівництвом викладачів військової кафедри. В цей період колектив відіграє роль спортивного центру, який об’єднує навколо себе велику кількість прихильників фізичної культури і спорту.
   В передвоєнні роки керівником фізичного виховання у педагогічному інституті стає Г. Толстоп’ятенко, зразком фізичної підготовки студентів на той час було виконання нормативів комплексу ГПО. З початком Великої Вітчизняної війни педагогічний інститут було перебазовано в Магнітогорськ і подальша робота з фізичного виховання та спорту змінила своє спрямування на оборону Вітчизни.
   У 1947 році в КДПІ було організовано предметну комісію з фізичного виховання, яку очолив Г. Толстоп’ятенко, а пізніше,  у 1955 році, створено кафедру фізичного виховання, в склад якої увійшло п’ять викладачів. У 1967 році кафедру фізичного виховання очолив В.Є. Андріанов, який  виконував обов’язки завідувача до вересня 2016 року. З’явились нові форми оздоровчої та спортивно-масової роботи такі, як: спартакіада вузу (змагання між факультетами), «Першокурсник», «Допризовник», спартакіада «Бадьорість та здоров’я» серед працівників закладу.
   У 1998 році педагогічний інститут набуває статусу університету. З 2004 року започаткована додаткова спеціалізація «Фізична культура» у підготовці фахівців «Початкова освіта» бакалаврського і магістерського рівня.  У 2011 році кафедра фізичного виховання перейменована у кафедру фізичної культури та методики її викладання. З 2016 року кафедру фізичної культури та методики її викладання очолював к.пед.н., доцент В.В. Шутько. В КДПУ у 2017 році здійснено ліцензування підготовки фахівців першого (бакалаврського) рівня зі спеціальності: фізична культура, спеціалізація: спортивний туризм.  З 2020 року кафедру очолює кандидат соціальних наук А. М. Батюк.
   В теперішній час спортивна база налічує два ігрових зали, гімнастичний і тренажерний зали, стадіон із легкоатлетичним ядром і спортивними майданчиками, шаховий клуб.

Матеріал підготувала В.І.Марчик.