Кафедра фізики та методики її навчання
Фізико-математичний факультет

ватртуврттруЗдещиц В. М. народився 30 березня 1951 р. в с. Теплухи Осиповичського району Могильовської обл.

Вищу освіту отримав у Московському інженерно-фізичному інституті на факультеті теоретичної та експериментальної фізики за спеціальністю ״Експериментальна ядерна фізика״.

З 1978 р. до 1991р. працював інженером, молодшим науковим співробітником, науковим співробітником, старшим науковим співробітником в науково-дослідному інституті експериментальної фізики ядерного центру СРСР м. Арзамас-16 (м. Саров, Нижньоновгородської обл.). Очолював групу випробувачів ядерних зарядів, яка визначала енерговиділення ядерних зарядів та пробігів теплового випромінювання на ядерних полігонах біля м. Семипалатинська та острова Нова Земля.

За результатами випробувань 23 ядерних зарядів у 1989 р. захистив кандидатську дисертацію ״Визначення енерговиділення ядерних зарядів та пробігів теплового випромінювання методом сильної хвилі״ з присудженням наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук.

З 1991 р. працював на кафедрі фізики Криворізького технічного університету доцентом кафедри фізики. У 2003 р. Атестаційною колегією присвоєно вчене звання доцента по кафедрі фізики.

В 2007 р. захистив докторську дисертацію з присудженням наукового ступеня доктора технічних наук. З 2008 р. працював на посаді професора кафедри фізики Криворізького технічного університету.

На кафедрі фізики та методики її навчання Криворізького державного педагогічного університету працює з березня 2009 року, де читає лекції з дисциплін “Електрика і магнетизм”, “Термодинаміка і статистична фізика”, “Фізика ядра і фізика елементарних частинок ”, “Сучасні методи експериментальних досліджень”.

Створив і очолює науково-дослідну волоконно-оптичну лабораторію, в якій викладачами кафедри та студентами проводяться науково-методичні дослідження.

Основні результати наукової та педагогічної діяльності опубліковані в більш ніж 80 роботах. Автор 10 патентів України на винаходи.

Здещиц В.М. – автор навчальних посібників для студентів вищих навчальних закладів “Оптика. Атомна та ядерна фізика”, “Субатомна фізика”, “Сучасні методи експериментальних досліджень у фізиці”, багатьох навчально-методичних посібників.

Наукові інтереси лежать в області розвитку наукових основ та техніки вимірювань параметрів геомеханічних і техногенних процесів у гірничовидобувному регіоні за допомогою волоконно-оптичних та цифрових технологій.

Професор Здещиц Валерій Максимович є керівником науково-методичного проекту з розробки мініатюрних лабораторних установок для проведення фронтальних лабораторних робіт з фізики.