Кафедра хімії та методики її навчання
Природничий факультет
Кафедра хімії та методики її навчання з часів свого заснування є важливим осередком хімічних знань Криворіжжя. Колектив кафедри забезпечує хімічну освіту студентів природничого профілю та сучасний рівень підготовки майбутніх вчителів хімії та інформатики для навчальних закладів різних типів, а також хіміків для різноманітних лабораторій та наукових установ.
Кафедра хімії та методики її навчання ДВНЗ "Криворізький державний педагогічний університет" презентує спеціальність 014.06 «Середня освіта (Хімія), Хімія». Додаткова спеціалізація: інформатика.
Ліцензований обсяг набору студентів на денну форму навчання освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» становить 50 осіб, обсяг держзамовлення, що є гарантованим тільки для педагогічних та медичних ВНЗ, становить 14 осіб (може змінитись!). Оплата за навчання на контрактній основі станом на цей рік складає 10450 гривень на рік.
Студенти, що навчаються за спеціальністю «Середня освіта (Хімія)» отримують знання з усіх основних галузей хімії: «Загальна та неорганічна хімія», «Аналітична хімія та фізико-хімічні методи аналізу», «Фізична та колоїдна хімія», «Історія хімії», «Органічна хімія», «Хімічна технологія», «Органічний та неорганічний синтез», «Біологічна хімія», «Екологічна хімія». Вивчення хімії студентами окрім основних курсів включає також велику кількість спецкурсів та курсів за вибором як хімічного спрямування, так і з методики навчання хімії. Додаткова безоплатна спеціалізація «Інформатика» забезпечується вивчення інформатичних дисциплін та методики навчання інформатики та надає змогу одержати навички роботи з комп’ютером, прикладними програмами, основ програмування та роботи з сайтами.
З усіх вищезазначених предметів розроблені лабораторно-практичні курси, що робить цікавим процес отримання знань і забезпечують міцне їх засвоєння.
Випускники спеціальності "Середня освіта (Хімія)" ДВНЗ "Криворізький державний педагогічний університет" мають змогу працевлаштуватись за трьома напрямками:
1) педагогічний працівник (вчитель хімії, інформатики та екології; вихователь у літніх оздоровчих таборах; будь-яка посада в системі освіти та посади держслужбовців у органах місцевої влади, що вимагають наявності педагогічної освіти);
2) хімік (науковий працівник або лаборант виробничих, експертних або науково-дослідних установ та лабораторій); менеджер з продажу хімічної продукції тощо;
3) професіонал, що володіє комп'ютером, має навички програмування, роботи з обчислювальною технікою, мереживними ресурсами (інженер-електронік у освітніх установах, адміністратор мереживних ресурсів, розробник web-сторінок; офісний працівник тощо).
Спеціальність забезпечує також підготовку магістрів, що мають право викладати хімію у вищих навчальних закладах, а також працювати у різних наукових установах. Також випускники-бакалаври мають право вступати до магістратури інших ВНЗ за спорідненими спеціальностями (хімічні та фармацевтичні).
Для тих, хто бажає більшого, можливе подальше навчання у аспірантурі міст України (Київ, Дніпропетровськ), що дозволяє отримати науковий ступінь з хімії або методики навчання хімії.
Наші випускники плідно працюють у школах і дошкільних закладах України, у НДІ, виробничих та експертних лабораторіях, у структурі МВС, на промислових підприємствах, займають керівні посади у системі освіти тощо.
Щоб більш детально ознайомитись з тими, хто вже вчиться на спеціальності "Середня освіта (Хімія)", як вчиться, і тими, хто вчить, перегляньте, будь ласка, презентацію, ознайомитися з якою можна тут.
Для того щоб стати нашим студентом у 2017 році необхідно надати сертифікати ЗНО 2017 або 2016 років з таких предметів: "Українська мова" (ваговий коефіцієнт при вступі - 0,2); "Біологія" (ваговий коефіцієнт - 0,2); на вибір: "Хімія" або "Математика" (ваговий коефіцієнт - 0,5).
Для випускників коледжів можливий вступ на базі диплому молодшого спеціаліста, що передбачає складання вступних іспитів (якщо сертифікати ЗНО відсутні) у Криворізькому державному педагогічному університеті, та навчання одразу з другого курсу. Щоправда така форма навчання може бути тільки за контрактом.
Ваше бажання стати фахівцем високого рівня і наполегливість, разом з роботою професійної команди викладачів університету дозволять вам отримати вищу освіту і надійну професію. Не вагайтесь та обирайте першим пріоритетом вступ до нашого вишу!