Кафедра математики та методики її навчання
Фізико-математичний факультет

Кафедра математики та методики її навчання була створена одночасно з відкриттям Криворізького державного педагогічного інституту в 1930 році, входить до складу фізико-математичного факультету. До 2011 року вона існувала як кафедра математики (детальніше про історію кафедри, викладачів та випускників) .

Очолює кафедру кандидат педагогічних наук, доцент Д. Є. Бобилєв.

Відповідно до кадрового розподілу на початок 2023-2024 н.р. на кафедрі працює 1 доктор педагогічних наук, професор (І. В. Лов'янова), 1 кандидат технічних наук, професор (В. В. Корольський), 4 кандидати педагогічних наук, доценти (Т. С. Армаш, Д. Є. Бобилєв, О. В. Віхрова, Т. Г. Крамаренко), 1 кандидат педагогічних наук, старший викладач (К. В. Польгун), два старші викладачі (Г. М. Білоусова, С. Г. Шиперко).

Викладачі кафедри здійснюють науково-дослідницьку, методичну та організаційну діяльність відповідно до загального плану роботи кафедри та університету. На кафедрі здійснюється підготовка бакалаврів та магістрів зі спеціальності 014.04 Середня освіта. Математика ( переглянути перелік навчальних програм та силабусівсписок електронних навчальних курсів ).
Підготовка магістрів здійснюється за освітньою програмою Математика. Інформатика (2022; 2023).

Команда кафедри працює над колективною комплексною темою «Технологія змішаного навчання у фундаментальній та професійній підготовці і підвищенні кваліфікації вчителів»» (№ 0120U101527). Професорсько-викладацький склад плідно взаємодіє з науковцями інших кафедр фізико-математичного факультету. Це забезпечує ефективну організацію освітнього процесу й здійснення наукових досліджень із залученням сучасного методологічного апарату (переглянути анкетування студентів щодо якості надання освітніх послуг).

Kaf math 2018 копия

Викладачі кафедри математики та методики її навчання КДПУ (2019)

Видання "Математична освіта у Криворізькому педагогічному: особистісний вимір" присвячене викладачам, випускникам, студентам кафедри математики та методики її навчання КДПУ з нагоди 90-річчя заснування вищого навчального закладу, фізико-математичного факультету і кафедри математики (1930-2020 рр.). Метою видання є популяризація науково-педагогічного досвіду освітян Криворіжжя – випускників та співробітників кафедри математики та методики її навчання, піднесення престижу професії вчителя математики, фізики та інформатики, поширення ідей самоосвіти та самовдосконалення у професії, теоретико-методичних засад запровадження інноваційних технологій навчання математики.

BEVZ G P001Фізико-математичний факультет відкрито одночасно із заснуванням Криворізького державного педагогічного інституту у 1930 році.

У 1938-1941 роках факультет очолював Б. М. Яхнін, у повоєнні роки – С. Я. Красніцький, М. П. Хорошко, І. С. Радченко, Я. С. Комісаров.

15 років з 1982 до 1997 р. деканом ФМФ була кандидат педагогічних наук, доцент С.В. Уткіна, а з 1997 р. до 2000 р. факультет очолив доктор фізико-математичних наук В. М. Соловйов.

У 2000–2005 рр. деканом фізико-математичного факультету КДПУ був кандидат технічних наук, професор В. В. Корольський. У 2005-2013 рр. декан факультету – кандидат фізико-математичних наук, доцент В. М. Кадченко. З 2013 і донині факультет очолює кандидат педагогічних наук, доцент О. В. Віхрова.

polovinaoi20170125

Напередодні 80-ї річниці від дня народження талановитого науковця, невтомного педагога, доцента кафедри математики Криворізького державного педагогічного інституту / університету О. І. Половини спілкуємося з його дружиною.  Г. П. Половина – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри фізики нашого університету, а нині ветеран кафедри фізики та методики її навчання. Переглядаємо світлини з архіву вченого, які люб'язно показує пані Галина, згадуємо Олександра Івановича. Особисто мені пощастило двічі спілкуватися з О. І. Половиною: першого разу у 90-ті роки слухати його виступ до річниці від дня народження Тараса Шевченка, іншого разу,  працюючи у Криворізькому Жовтневому ліцеї, бесіду з ліцеїстами фізико-математичного факультету про важливість вивчення математики. Запам’ятався тоді Олександр Іванович надзвичайно ерудованою та цілеспрямованою людиною.

elitafizmat1

Наприкінці 2015-го року у Криворізькому педагогічному відбулася презентація видання «Професори Криворізького педагогічного».

- Всі ми знаємо, що вузи славні своїми професорами, - сказав на презентації виданняпроректор Криворізького національного університету Ярослав Владиславович Шрамко. - Будуть висококваліфіковані викладачі - розвиватиметься вища школа. У книгу, яку ми презентуємо, увійшли життєписи шістдесяти вчених інституту та Криворіжжя в цілому. Двадцять чотири з представлених у книзі, працюють в інституті і зараз.

Видана авторським колективом інституту збірка складається з трьох розділів. У першому представлені наукові школи, лабораторії, які були у вузі раніше і ті, які є зараз. У другому - життєписи професорів, з поданням їх бібліографічних даних. У третьому розділі, підготовленому співробітниками бібліотеки, поданий перелік найбільш вагомих наукових праць цих вчених. Це не тільки святкове презентаційне видання, але певною мірою і наукове, історичне видання Криворіжжя.