Кафедра математики та методики її навчання
Фізико-математичний факультет

Itont124-26 квітня група викладачів Криворізького національного університету  побувала на IІ Міжнародній науково-практичній конференції “Інформаційні технології в освіті, науці й техніці» (ІТОНТ-2014), що проходила на базі Черкаського державного технологічного університету. Викладачі нашого університету брали участь у роботі секції «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті». Доцент Тетяна Крамаренко розглядала проблеми фасилітації з використанням ІКТ у підготовці майбутніх учителів і хмарні операційні системи. У матеріалах конференції представлено також результати досліджень студентів Криворізького національного університету Тетяни Олексійченко, Наталі Мартиненко та Олени Ухової. 

Старший викладач Наталія Кіяновська висвітлювала проблеми використання хмарно-орієнтованих засобів ІКТ у навчанні вищої математики. Про засоби ІКТ у навчанні вищої математики бакалаврів-електромеханіків мова йшла також у роботі доцента Катерини Словак.  Доцент Андрій Стрюк доповів про систему хмаро орієнтованих засобів навчання у підготовці фахівців з інформаційних технологій. 

Слід зазначити, що серед організаторів цієї престижної конференції Національний технічний університет «КПІ», Інститут інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України,  Західний Вашингтонський університет (США), Сілезький університет в Катовіцах (Польща), Інститут космічних досліджень і технологій Болгарської академії наук (Болгарія).

На фото : Під час пленарної частини конференції


Метою цієї конференції є стимулювання наукових і прикладних досліджень у галузі інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), визначення перспективних напрямів застосування ІКТ в науці, освіті й техніці, обмін науковими відомостями і практичними здобутками в цій галузі, встановлення більш тісних зв’язків між науковцями вищих навчальних закладів і наукових установ різних країн, заохочення молоді до наукового пошуку. Тому у роботі конференції мали змогу виступити з доповідями чи повідомленнями, продемонструвати власні програмні розробки, електронні та інформаційні ресурси як відомі вчені, так і молоді науковці, студенти.

Проблематика конференції охоплювала теоретичні і практичні аспекти створення та оптимізації сучасних інформаційно-комунікаційних систем; системні інформаційні технології моделювання складних систем, в техніці, в управлінні, у сфері інтелектуальних обчислень, систем та мереж. Працювали також секції з проблем безпеки інформаційних технологій; інформаційно-комунікаційні технології в наукових дослідженнях; комп’ютерне моделювання та інформаційні системи в економіці; комп’ютерне моделювання фізичних і хімічних процесів; інформаційно-комунікаційні технології в освіті; проблеми підготовки ІТ-фахівців у вищих навчальних закладах.

Надзвичайно цікавими на конференції і корисними для викладачів вищої школи були доповіді професора Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» В. М. Кухаренка, фахівця з питань дистанційного навчання, професора  Черкаського державного технологічного університету  Ю.В. Триуса та ін. Обидва названі вище науковці неодноразово бували і в нашому університеті, виступали з доповідями та проводили майстер-класи з проблем використання інформаційно-комунікаційних технологій в освіті. На цей раз Володимир Миколайович представив результати дослідження про роль куратора змісту в освіті, а Юрій Васильович  виступив з доповіддю про технологію створення WEB-орієнтованих експертних систем та використання хмарних технологій у навчальному процесі технічного університету.

Під час роботи конференції крім доповідей на пленарному та секційному засіданнях, проходили вебінари, школи молодих науковців, презентація ІТ-компаній, демонстрація програмних засобів, електронних та інформаційних ресурсів. Особливе враження на присутніх справила презентація ІТ-компаній, яка проходила також як ярмарка вакансій для студентів і молодих науковців. Такий досвід співпраці з ІТ-компаніями варто запозичувати і широко запроваджувати у нашому університеті.

Варто зупинитися і на проблемах підготовки викладацького складу кафедр до використання ІКТ. Про подібне йшлося в дистанційній доповіді, яка прозвучала із Західного Вашингтонського університету (США). Науковці і викладачі університету Гері Л. Пратт, Девід Е. Дін продемонстрували на фото і відео як навчаються в їхньому університеті з використанням сучасних ІКТ, розповіли про те, що щорічно відбувається в університеті по кілька тренінгів для викладачів з проблем розробки, впровадження, використання в освіті передових інформаційних технологій. ІТ‑команда «Навчальна технологія» інвестує багато часу на планування і зміцнення партнерства з професорсько-викладацьким складом. Мета цієї команди полягає в тому, щоб допомогти факультету ростити впевнених і кваліфікованих користувачів навчальних технологій. Вони проводять по кілька спеціальних заходів протягом навчального року, забезпечують індивідуальну підготовку невеликої групи викладачів і консалтинг, доступ до технології інноваційного простору, що дає можливість здійснювати запис лекційних і практичних занять, використовувати спільне обладнання та надання інших послуг підтримки. На відео було видно, що переважна більшість викладачів на таких тренінгах працювала з електронними ресурсами в групах, використовуючи при цьому планшети, мобільні телефони.

На завершення конференції для її учасників відбулася екскурсія до заповідника "Батьківщина Тараса Шевченка" на Звенигородщині Черкаської області. Як написав поет А. Савченко: «У цім краю земля до неба горнеться, а в росах світяться Тарасові сліди. В Шевченкове, у Будище і в Моринці врочисто, мов до храму, увійди». Тож у рік 200-річчя від народження нашого славного Кобзаря науковці мали змогу побувати у цих мальовничих і дорогих серцю кожного українця місцях.

 

Itont2

Реконструйована хата діда Шевченка - Якима Бойка у селі  Моринці.

 Підготувала матеріали доцент кафедри математики та методики її навчання Т.Г.Крамаренко
173
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Березень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31