Кафедра математики та методики її навчання
Фізико-математичний факультет

Проминуло майже два місяці від початку нового навчального року, тому вже можна звітувати про перші підсумки працевлаштування korolsky v vвипускників педагогічного інституту вчителями.

– З приємністю відмічаю, що більшість наших цьогорічних випускників влаштувалася на роботу за фахом – педагогами в заклади освіти, – говорить завідувач кафедри математики та методики її навчання педагогічного інституту, професор В. В. Корольський. – Всі вони ще навесні отримали розподіл на роботу в школи, професійно-технічні училища Кривого Рогу та Дніпропетровської області.
Опубліковано в газеті "Університетські новини" за листопад 2013  http://knu.edu.ua/Files/gazeta/november_2013.pdf
Зараз на основі документів, поданих випускниками, будуть сформовані списки  для виплати підйомних молодим фахівцям. І випускники, які уклали договір про роботу на посадах педагогічних працівників у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах строком не менше трьох років, отримають одноразову адресну грошову допомогу у п'ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (майже шість тисяч гривень). Рішення про фінансову підтримку молодих педагогів Міністерство освіти і науки України прийняло ще влітку.

Підкреслю, що допомога буде надаватися тільки тим, хто навчався за державним замовленням. На нашому фізико-математичному факультеті таких випускників, а тепер вже молодих фахівців, майже 95 відсотків.

На тих випускників, які побажали самостійно влаштовуватися на роботу в банках, страхових компаніях, фірмах з продажу та обслуговування складної електронної та комп'ютерної техніки вищезгадані виплати не поширюються.

–                  Ви хоч як-небудь відчуваєте, що діє державна програма підтримки студентів, які опановують фізико - математичною освітою?

–                  Звичайно. По-перше, держава виділяє місця для навчання за держзамовленням. А що таке бюджетне місце? Це потужний стимул у вигляді стипендії. По-друге, стипендія у майбутніх учителів математики і фізики становить майже 900 гривень, що на 21 відсоток більше, ніж на інших педагогічних спеціальностях. Це дійсно підтримка. Ми проаналізували за даними сайту vstup.info, що конкурс на спеціальності «математика» і «фізика» цього року був майже такий, як на гірничу справу, переробку копалин, металургію, ливарне виробництво, теплоенергетику та електромеханіку.

–                  Але ж, мабуть, не так просто підготувати сучасного компетентного вчителя з довільно взятого вступника?

–                  У нас ствердження в правильному виборі професії продовжується і під час навчання. Чого варто побувати студенту на практиці вожатим в оздоровчих таборах, або двічі майже по два місяці в школах вчителями! Педагог повинен поєднувати в собі любов до справи і до учнів, тільки тоді він і стане досконалим учителем. Ми пишаємося тим, що наш фізмат закінчив у свій час колишній мер Кривого Рогу, почесний громадянин міста Григорій Гутовський. У Криворізькому національному університеті, та і в Україні, всім відомий наш випускник Сергій Олексійович Семеріков, який став доктором педагогічних наук з теорії та методики навчання інформатики уже в 33 роки. Учителі як сіячі доброго і вічного завжди будуть потрібні в державі, щоб навчати нові покоління молоді.

Тетяна. Крамаренко,

доцент кафедри математики та методики її навчання.

Листопад 2017