СЕЗОН ОЗНАЙОМЧИХ ЕКСКУРСІЙ З ІСТОРІЇ КДПУ ДЛЯ 1-КУРСНИКІВ 2017/2018 НАВЧ.РОКУ

                                                                               Р  О  З  П  О  Ч  А  Т  О  !!!

               15 вересня 2017 року з експозицією музею історії Криворізького державного педагогічного університету

                                              ознайомились студенти-першокурсники спеціальності "Туризм"

                                             (ТУР-2017, наставник:  к. географ. н., доцент Лакомова О. Й. )

 

   Запрошуємо студентів КДПУ відвідати музей історії навчального закладу. Для погодження дати і часу екскурсії

звертатися кураторам до кім.401 головного корпусу або надсилайте заявку на e-mail: museum@kdpu.edu.ua

(не менше ніж за 3 дні до запланованої дати)

 

2399

   Цього року виповнюється 20 років від поновлення при Криворізькому державному педагогічному інституті  прийому студентів на історичну спеціальність (вперше мала місце у перші роки функціонування навчального закладу — 1930-1933 рр.)

 

     ВИСТАВКА  ОН-ЛАЙН ДОКУМЕНТІВ ТА ФОТОМАТЕРІАЛІВ  "ІСТОРИЧНА ОСВІТА В КРИВОРІЗЬКОМУ ПЕДАГОГІЧНОМУ: МІСТОК З ХХ У ХХІ СТ."

     Рисунок      Рисунок2     Рисунок3     Рисунок4     Рисунок5     Рисунок6  Рисунок7   Рисунок9  Рисунок8   Рисунок10   Рисунок11 Рисунок12 Рисунок13 Рисунок14 Рисунок15 Рисунок16

2350

    30 серпня 2017 року виповнюється 95-та річниця від дня народження українського поета-гумориста, байкара Павла Прокоповича Глазового.

   Цього року виповнюється ще кілька пам’ятних дат, що віддзеркалюють переплетіння з історією Криворізького державного педагогічного університету життєвого та професійного шляху П.Глазового. Зокрема, 25 років від оголошення про проведення в Криворізькому державному педагогічному інституті конкурсу малюнку за творами Павла Глазового, присвяченого «70-річчю від дня народження нашого земляка, колишнього студента філологічного факультету, видатного поета-гумориста» (наказ по Криворізькому державному педагогічному інституту №78-о від 26.11.1992 р.).

П.П.Глазовий 2

П.П.Глазовий оглядає виставку ілюстрацій до своїх творів, виконаних викладачами та студентами Криворізького педінституту.1992 рік.

 

                                                      З ВИСТУПУ П.П. ГЛАЗОВОГО В КРИВОРІЗЬКОМУ ПЕДІНСТИТУТІ

 

 

2289

   В останні місяці відбулося поповнення фондів музею історії Криворізького державного педагогічного університету відзнаками та пам’ятними сувенірами, отриманими професором П.І.Шевченком протягом його професійної діяльності. Передача до музею відбулася за ініціативи дружини Павла Івановича та за сприянням завідувача кафедри російської філології і зарубіжної літератури, доцента М.О.Дуднікова.

   30 серпня 2017 року виповнюється 88-ма річниця від дня народження педагогічного керівника та науковця, професора Павла Івановича Шевченка (1929-2007).

 

 

2288

                                          Ф А К Т И, П О Д І Ї та П Е Р С О Н А Л І Ї

1940

   Студенти Криворізького педагогічного 1930-х років. Натхненні в набутті  професії,

з великими сподіваннями на майбутнє... Та майбутнє готувало жахливе випробування -

Велика Вітчизняна війна.

                                                  З А В А Н Т А Ж И Т И

 

1929

   Знімки весняної повені 1936-го та 1937-го року, зроблені, на той час - випускником природничого факультету

Криворізького педагогічного інституту, а згодом -  Ветераном праці КДПУ, професором І.А.Добровольським.

   1937-го року рівень води в Інгульці досяг 7 метрів, через  що відбулося підтоплення обох берегів.

По деяких вулицях старої частини міста доводилось пересуватися на човні.

                                         Пояснення подаються за змістом авторського тексту на звороті фото.

 

1853

АНАНКО Олександр Федотович навчався на мовно-літературному факультеті. Учасник бойових дій Великої Вітчизняної війни з серпня 1941 року. Кривий Ріг визволяв у  складі 346 окремої армійської роти.Нагороджений двома орденами Вітчизняної війни ІІ ст., медалями.

ВЕРГУН Яків Пантелеймонович, випусник природничого факультету Криворізького педагогічного інституту.У складі 181 танкової бригади 18-го танкового корпусу 5-ої Гвардійської танкової армії Воронізького фронту капітан Я.П.Вергун приймав участь у визволенні Кривого Рогу.Указом Президії Верховної Ради СРСР від 22 лютого 1944 року за мужність, відвагу та героїзм, виявлені у боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками, капітану Вергуну Якову Пантелеймоновичу присвоєне звання Героя Радянського Союзу з врученням ордену Леніна та медалі «Золота Зірка».Нагороджений орденами Олександра Невського, двома орденами Вітчизняної війни 1 ст, орденом Вітчизняної війни 2 ст., двома орденами Червоної Зірки, медалями.

 ЛИСОБИК Володимир Євдокимович закінчив у 1939-му році фізико-математичний факультет. Про день визволення Кривого Рогу згадував: «В цей день погода не сприяла наступу радянських військ. Дощ, мороз, туман утруднювали роботу авіації. Стан доріг перешкоджав  руху воєнізованих частин. В важких боях воїни Радянської Армії звільнили економічний і стратегічний центр - м. Кривий Ріг…»

 ПОПОВЦЕВ Борис Олександрович вже у повоєнному 1955-му закінчив Криворізький державний педагогічний інститут.Приймав участь у боях по визволенню Кривого Рогу від німецько-фашистської окупації у складі 457 міноментного полку 23 ТК. За бойові заслуги нагороджений орденом Вітчизняної війни І ст..

 СИДОРЕНКО Ілля Дмитрович, кандидат біологічних наук, доцент. В Криворізькому педагогічному інституті працював на посадах ст. викладача кафедри ботаніки (1966-1971), доцента кафедри педагогіки і методики початкового навчання (1982-1987).У бойових діях Великої Вітчизняної війни брав участь на Південному, Південно-Західному, Воронізькому, Степовому, Сталінградському, IV,III,II-му Українських фронтах. Приймав участь у боях по визволенню Кривого Рогу. Тричі поранений. За військову доблесть нагороджений орденами «Червоної Зірки», «Вітчизняної війни»  1 ст., медаллю «За бойові заслуги» та ін..

 ТИМОФЄЄВА Юлія Петрівна у повоєнний час працювала в Криворізькому державному педагогічному інституті бухгалтером. У бойових діях по визволенню Кривого Рогу приймала участь у складі 46-го окремого батальону зв’язку. Нагороджена орденом Вітчизняної війни ІІ ст., медаллю «За відвагу» та ін.

 ЯКИМЕНКО Григорій Пилипович закінчив та працював у Криворізькому державному педагогічному інституті. З 1943 по 1945 рр. воював на ІІ та ІІІ-му Українських фронтах. Приймав участь у боях за визволення Кривого Рогу у якості механіка-водія 7-го механізованого корпусу. За бойові заслуги нагороджений орденом Червоної Зірки, Вітчизняної війни, медалями «За відвагу», «За мужність», «За бойові заслуги» та ін.

st Yakimenka

1084
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша