Кафедра педагогіки та методики технологічної освіти
Факультет дошкільної і технологічної освіти

photo7   кандидат педагогічних наук, доцент

Вищу освіту отримала у Київському технологічному інституті легкої промисловості у 1976 році (нині КНУДТ) за спеціальністю «Конструювання і моделювання одягу» і має кваліфікацію «інженер-конструктор-технолог швейного виробництва».

Педагогічну діяльність почала з 1988 року на кафедрі трудового навчання Криворізького державного педагогічного інституту. Брала активну участь в становленні спеціалізації “Обслуговуюча праця”, збираючи і втілюючи досвід споріднених кафедр у Слов’янську, Черкасах, Вільнюсі, Херсоні. З реорганізацією факультету переведена на кафедру педагогіки і методики трудового навчання, де працює і донині. Педагогічний стаж – 28 років.

У листопаді  2006 року З.С. Кучер захистила кандидатську дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук з теми «Організація самостійної роботи майбутніх учителів обслуговуючої праці у системі модульного навчання» за спеціальністю 13.00.04 - Теорія і методика професійної освіти . Зоя Сидорівна має понад 35 одноосібних публікацій, два підручника під грифом Міністерства освіти та науки України (з матеріалознавства та обладнання швейного виробництва). Доцент кафедри педагогіки і методики трудового навчання з 2009 року.

Викладає дисципліни: «Конструювання та моделювання одягу з методикою викладання», «Конструювання засобами комп'ютерної графіки», «Комп’ютерне проектування і моделювання об’єктів».            Активно бере участь у творчому житті факультету, курує виготовленням показових колекцій одягу до оглядів і конкурсів.

Листопад 2017