Кафедра початкової освіти
Психолого-педагогічний факультет

ТЕМАТИКА КУРСОВИХ  РОБІТ

з методики навчання української мови

на 2016-2017 н.р.

Науковий керівник: к.п.н., доц.. Білоконна Н.І.

1.              Позакласна робота як засіб формування інтересу до рідної мови в учнів початкових класів.

2.              Виховання толерантності молодших школярів засобом художніх творів.

3.              Наступність у формуванні емоційної культури дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

4.              Організація мовленнєвої діяльності учнів у період навчання грамоти.

5.              Формування орфографічних умінь учнів 3 класу під час вивчення частин мови.

6.              Роль і місце словникової роботи у процесі аналізу художнього твору.

7.              Особливості роботи над переказами різних типів.

8.              Розвиток мовлення учнів засобом лінгвістичних словників.

9.              Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках рідної мови засобом цікавої граматики.

10.           Організація мовленнєвої діяльності першокласників.

11.           Розвиток писемного мовлення учнів засобом вправ на редагування.

12.           Виховання активного читача молодшого шкільного віку на бібліотечних уроках.

13.           Періодичні видання як важливий засіб виховання в учнів інтересу до самостійного читання.

14.           Творчі вправи як засіб засвоєння учнями частин мови.

15.           Творчі вправи як засіб засвоєння учнями дієслова (прислівника).

16.           Ілюстративний матеріал як засіб засвоєння змісту твору.

17.           Використання цікавої граматики у навчанні молодших школярів рідної мови.

18.           Методика вивчення ліричних творів на уроках літературного читання в початковій школі.

19.           Методика роботи над реченням на уроках української мови в 3 класі.

20.           Методика вивчення словникових слів на уроках української мови засобами із використанням інтерактивних технологій.

21.           Методика вивчення байки на уроках літературного читання.

22.            Прислів'я і приказки як засіб підвищення ефективності уроків української мови у 2 класі.

23.           Методика роботи над різними типами текстів нас уроках української мови (2, 3) клас.

24.           Особливості роботи над науково-популярним текстом на уроках літературного читання.

25.           Особливості роботи над народною казкою у 2(3) класі.

26.           Формування творчих здібностей молодших школярів на уроках літературного читання.

27.           Естетичне виховання молодших школярів засобами українських народних казок на уроках літературного читання.

28.           Розвиток творчих здібностей молодших школярів засобами художньо-творчої діяльності у процесі вивчення віршованих творів.

29.           Формування вміння вчитися у молодших школярів на уроках літературного читаня.

30.           Формування в учнів (2, 3, 4) класів вміння редагувати написане.

Грудень 2017