Кафедра початкової освіти
Психолого-педагогічний факультет

 kafedrazmpn

Як окремий структурний підрозділ кафедра почала своє функціонування 01.04.1983 р. До цього часу майже з самого початку існування факультету підготовки вчителів початкових класів її викладачі входили до кафедри російської і української мов. Першим завідувачем новоствореної кафедри був канд. пед. наук, доцент О.І. Потапенко. Потім у різні роки роботу кафедри очолювали доценти Е.С. Сильнова, В.В. Пруняк, Н.І. Білоконна. Сьогодні кафедра початкової освіти - це потужний творчий колектив, який забезпечує фахову підготовку студентів педагогічного факультету за трьома освітньо-кваліфікаційними рівнями - бакалавр, спеціаліст та магістр за спеціальністю «Початкове навчання» з додатковими спеціальностями «Психологія», «Англійська мова», «Фізичне виховання» та "Інформатика". На кафедрі викладаються такі навчальні дисципліни, як каліграфія, сучасна українська мова, методика навчання української мови, технологія вивчення галузі "Мови і літератури", українська мова за професійним спрямуванням, сучасна російська мова, методика навчання російської мови, культура і техніка мовлення, математика, методика викладання математики, технологія вивчення галузі "Математика", основи природознавства (ботаніка, зоологія, землезнавство), методика викладання природознавства, людина і світ з методикою, дитяча література, методика трудового навчання з практикумом, образотворче мистецтво з методикою, декоративно-прикладне мистецтво та народні промисли України, музичне виховання з методикою, інформаційно-комунікаційні засоби навчання, спецкурси з актуальних питань методики початкової освіти.

Щороку за наслідками НДР студентів і викладачів на кафедрі видаються збірники наукових праць, проводяться наукові конференції, конкурси студентських наукових робіт, предметні олімпіади і конкурси. Наші викладачі беруть активну участь у міжнародних (Польща, Болгарія, Росія, Придністров'я) та всеукраїнських наукових конференціях.

Навчальні дисципліни мають належне методичне забезпечення відповідно до стандартів освіти. До послуг студентів спеціалізовані кабінети природознавства, естетичного виховання, методика трудового виховання, української мови з методикою викладання, російської мови з методикою викладання, математики. У фонді кафедри найновіші підручники, навчальні посібники, журнали, словники, довідкова літератури.

Досвідчені викладачі є кураторами академічних груп. Вони допомагають студентам в організації навчання і дозвілля.  

Очолює роботу колективу кандидат педагогічних наук, доцент О.А. Павлик. У складі кафедри працює  11 кандидатів наук та 8 доцентів. Один викладач кафедри успішно закінчила аспірантуру і працює над кандидатською дисертацією.

Крім навчально-виховної роботи, викладачі кафедри плідно працюють над комплексною темою «Формування творчої особистості в умовах компетентнісної освіти» та над індивідуальними темами  дослідження. Результати наукових пошуків відображені у щорічному випуску кафедрального збірника наукових праць, у численних статтях, опублікованих у фахових та інших виданнях України, у тому числі й закордонних (доц. Кисільова-Біла В.П., доц. Кравцова І.А., та ін.), а також у науково-методичних посібниках  та підручниках для початкової та вищої школи.

261
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Грудень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31