Кафедра початкової освіти
Психолого-педагогічний факультет

pkzmpn1

Народився 4 квітня 1957 р. в с. Гута-Чугорська Кам'янець-Подільського району на Хмельниччині в сім'ї службовця. З 1964 по 1974 рр. навчався в Косиковецькій середній школі Новоушинського району. У 1974р. вступив до Чернівецького державного університету (нині Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича) на філологічний факультет (спеціальності «Українська мова і література»), який успішно закінчив у 1979 р.
   По закінченні університету працював на посаді асистента кафедри педагогіки і методики початкового навчання Кам'янець-Подільського педагогічного інституту (нині національний університет).

З 1981 р. працює в Криворізькому державному педагогічному інституті на посаді асистента, з 1990р. - на посаді старшого викладача, з 1991р. - доцента, у 1991-2001 - завідувача кафедри філологічних дисциплін.
    У 1990 р. захистив кандидатську дисертацію на здобуття вченого звання кандидата філологічних наук у Дніпропетровському національному університеті ім. О. Гончара за спеціальністю 10.02.01 - українська мова. У 1994 р. йому присвоєно вчене звання доцента.

У коло наукових інтересів В.В. Пруняка входять такі проблеми: лінгвостилістичні особливості усного науково-навчального мовлення; формування культури професійного мовлення вчителя початкових класів; формування комунікативної компетентності школярів; ситуативно-рольова організація спілкування молодших школярів; формування мовної особистості школяра засобами риторики, становлення творчої особистості.
    В.В. Пруняк є автором понад 70 науково-теоретичних та науково-методичних праць. Серед них 4 навчальних посібники: «Навчально-методичний комплекс з синтаксису складного речення української мови» (у співавторстві з В.П. Савицькою); «Сучасна українська мова. Синтаксис. Головні члени речення»; навчально-методичний посібник для самостійної роботи студентів «Синтаксис складного речення. Пунктуація» (Кривий Ріг, 2008); Сучасна українська мова: теоретичний аспект. - Ч.І. - Фонетика -Лексикографія. - Кривий Ріг, 2008 (у співавторстві зі Шпачук Л.Р.). Володимир Васильович бере активну участь у роботі всеукраїнських та міжнародних наукових конференцій.

За сумлінну працю, особистий внесок у підготовку висококваліфікованих педагогічних кадрів, плідну науково-педагогічну діяльність на посаді завідувача кафедри філологічних дисциплін у 1999 р. він був нагороджений Почесною грамотою МОНУ, а у 2000 р. значком «Відмінник освіти України». У 2009 р. ректоратом КДПУ  його було нагороджено грамотою за досягнуті результати в науково-дослідній роботі та видання науково-методичної літератури.

Упродовж  тривалого часу був членом науково-методичної ради КДПУ, у даний час відповідальний за організацію науково-дослідної роботи викладачів кафедри, куратор групи.