24271277 1413832668715884 50133459 o

1 грудня 2017 року на базі КДПУ відбулося відкриття чергового сезону документального кіно на криворізьких теренах. Громада нашого університету мала змогу долучилася до спільного Брифінгу регіональних партнерів Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. На заході було продемонстровано й одну з фестивальних стрічок – фільм «Боротьба Джамали», створений видатною шведською журналісткою Елін Йонссон. Захід відвідали викладачі, студенти, працівники університету, учні та вчителі шкіл міста.

Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA – культурно-просвітницький захід, який вже 11 років поспіль об’єднує поціновувачів мистецтва, виховує таке необхідне нині розуміння важливості дотримання прав людини. Фестиваль починався з фільмів, присвячених соціальним та політичним правам людини. Не менш важливим сьогодні є й питання захисту екологічних прав усього людства, а тема збереження заповідних об’єктів Криворіжжя, його екологічні проблеми є актуальні для нашого міста.

Організатори Мандрівного фестивалю у Кривому Розі розповіли, що запропоновані стрічки ставлять непрості, але актуальні питання, змушують замислитись над болючими проблемами сьогодення. Цього разу криворіжці переглянули першу стрічку фестивалю, яка розповідає про долю родини відомої співачки і про тяжкі випробування, які випали на долю кримськотатарського народу – депортацію 1944 року і сучасне життя в умовах російської окупації. Надзвичайно особистий, вражаючий портрет талановитої артистки майстерно переплетено у фільмі з розповіддю про трагічні події історії і сьогодення Криму.

Наприкінці зустрічі присутні мали змогу поспілкуватись з організаторами фестивалю, поставити питання, зробити світлини на пам'ять.

Мандрівний фестиваль документального кіно триватиме в Кривому Розі з 2 по 9 грудня. Серед запланованих заходів також планується експонування виставки «Страчені голодом: невідомий геноцид українців», на відкритті якої прочитає тематичну лекцію доктор історичних наук, професор кафедри історії України та правознавства КДПУ Н.Р. Романець.

Фото із заходу