реконструкція

Вчора, 20 лютого 2017 року, на базі Криворізького педагогічного відбулася презентація роботи клубу історичної реконструкції. Організатором заходу виступив керівник клубу історичної реконструкції та моделювання «Степова варта», наш випускник історичного факультету Артем Якименко.

20170220 123105

До заходу долучилися студенти, викладачі та працівники нашого університету, які захоплюються історією України, військовою історією, зброєю XVII століття, реконструкторським рухом.

Створення клубу історичної реконструкції на базі КДПУ покликано популяризувати історію не лише теоретично, а й практично. Цей клуб займається проведенням етнографічних фестивалів, козацьких свят та розваг, лицарських турнірів. Тут навчають історичному фехтуванню.

20170220 122322

Серед основних напрямів клубу є реконструкція військових дій на Україні кінця XVI – початку XVII ст., зокрема війська Богдана Хмельницького та його супротивників-татар, турків, угорців,черкесів тощо. На презентації Артем Якименко розповів про найважливіші джерела вивчення історично достовірних костюмів і зброї – експозиції історичних музеїв, а також жанрові картини, мініатюри, ікони, інші витвори образотворчого мистецтва.

Присутні дізналися про особливості зовнішнього вигляду різних родів військ та їх національну специфіку, історію костюму та зброї. Цікаво, що повний костюм любителі історичної реконструкції збирають у середньому за шість років.

20170220 123105

Як зауважила кандидат історичних наук, доцент Н. А. Печеніна, перед тим як розпочати власне реконструкцію необхідно ретельно вивчити речові та писемні історичні джерела.  Тут  стануть у нагоді і зброєзнавчі, і геральдичні, і вексилологічні знання студентів-істориків Криворізького педагогічного.

Окрім точно відтвореної візуальної складової реконструкції, важливою є і фізична підготовка учасників історичного дійства. Так, майбутнім реконструкторам необхідно буде не один місяць відвідувати курси фехтування, щоб мати змогу реалістично реконструювати поєдинки вояків минулого.

20170220 122336

Таке прикладне вивчення історії нашої держави, безумовно, стане у нагоді майбутнім фахівцям, які нині навчаються на історичному факультеті Криворізького педагогічного. Зараз триває набір до групи тих, хто бажає долучитися до клубу історичної реконструкції.