Кафедра російської філології і зарубіжної літератури
Факультет іноземних мов

Вітаємо Тетяну Прихожу, студентку 4 курсу факультету іноземних мов (гр. РАФ-13), яка отримала диплом третього ступеня у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт гуманітарних наук за напрямом «Слов'янський мова та література (в т.ч. російська мова та література)».

Тетяна Прихожа підготувала наукове дослідження на тему «Концепт ТВОРЧЕСТВО в поэтической картине мира Б. Окуджавы» (науковий керівник: О. Б. Каневська, канд. пед. наук, доцент кафедри російської філології та зарубіжної літератури).

До участі у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт гуманітарних наук за напрямом «Слов'янський мова та література (в т.ч. російська мова та література)», який проходив у Запорізькому національному університеті, було запрошено 33 студента із різних вишів України. Студенти-філологи представляли такі міста, таких як: Київ Бердянськ, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Львів, Маріуполь, Миколаїв, Одеса, Суми. Робота тривала 6 годин, за двома напрямками: мови (23 особи) і літератури (10 особи). Студенти мали змогу виступити із своїми доповідями, поспілкуватися на наукові теми, висловити свої думки, послухати інших.

«Особисто мені дуже сподобалася робота студента Одеського національного університету Жені Першина «Эпитет в концептуальном пространстве художественной картины мира Н.С. Гумилева». Наші роботи були про концепти, і мені було цікаво послухати думку іншого студента щодо цієї наукової проблеми, шляхів її вирішення. Він отримав 2-е місце, але цей студент бере учать у цьому конкурсі вже вдруге і має публікації, тому він був гідним суперником», - ділиться своїми враженнями Тетяна.

Перше місце отримала учасниця з Львівського національного університету ім. І. Франка Дика Ольга із роботою «Стереотип поляка в языковом сознании студентов Украины».

Учасники вдячні Мацегорі Івану Леонідовичу, доценту кафедри слов'янської філології ЗНУ, який опікувався ними: спілкувався, допомагав в розселенні та розповідав про місто.

Загалом уся адміністрація ЗНУ дуже тепло зустріла учасників конкурсу, надали їм тимчасове житло, пригостили обідом, а також провели екскурсію в музей техніки В. Богуслаєва.

Студенти після конференції мали вільний час, який присвятили відвідуванню о. Хортиця і прогулянці по місту. Наступного ранку 23.03 в гуманітарному корпусі ЗНУ відбулося підведення підсумків конференції та нагородження переможців.