Факультет географії, туризму та історії
Історія

З 18 по 20 жовтня на базі криворізького Музею культури єврейського народу та історії Голокосту («Музей Михайла Мармера») у Кривому Розі відбувся Всеукраїнського науково-практичного семінару «Музейний простір: збереження та презентація предметів юдаїки», організований Rothschild Foundation (Hanadiv) Europeта Public organization «КЕТЕR». До участі в семінарі були запрошені викладачі кафедри всесвітньої історії доц. В. Яшин, доц. Ю.Чирва та доц. кафедри історії України Р.Шляхтич.

Далі цит. за джерелом: Светлана Поддубная

"Цікавими виявилися лекції д-ра Ю. Чирви (Кривий Ріг) про долю євреїв Криворізького регіону в період національно-визвольних змагань українського народу в 1917-1921 рр.;  д-ра В. Яшина (Кривий Ріг), що порушив тему єврейських погромів на Півдні України в другій половині ХІХ – початку ХХ ст. Цікавими думками й дослідженнями поділилися  д-р Р. Шляхтич (Кривий Ріг), що на основі раніше невивчених ніким архівних документів показав історію Голокосту на Криворіжжі, визначаючи нові дані про виконавців й жертви масового геноциду в період війни.

В нашому університеті студії з юдаїки також є частиною магістерської програми із спеціальносіт "Історія".
Учасники сеімнару від КДПУ також висловлюють глибоку подяку особисто Світлані Піддубній за запрошення та відзначають високий рівень організації заходу.