21 лютого традиційно відзначаємо Міжнародний день рідної мови, прийнятий ще у 1999 році на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО. Минуло немало часу, багато чого змінилося, але дещо залишилося незмінним. Це незмінне - проблема української мови на українських землях. Наразі як ніколи актуальним постало питання української державності, а відтак - національної мови. Криворізький педагогічний університет завжди був і залишається тим пульсуючим осередком української словесності, який живить націю.
Знаковим є те, що до свята долучається не лише організатор - факультет української філології, а й інші факультети та, звісно, викладацький склад університету. У залі звучали слова любові до рідної мови, пісні за Україну та слова вдячності нашим героям, героям-сучасникам, завдяки яким ми можемо сподіватися на мирне небо і рідне слово, що найближчим часом зможе повною силою залунати на українській землі. Один із таких героїв долучився до сьогоднішнього заходу. Боєць 17-ї танкової бригади Полюхович Станіслав Аркадійович, котрий не просто розповів свою історію життя і становлення як громадянина Україна, а й доторкнувся до кожного серця присутніх тим болючим питанням "Якою мовою Ви розмовляєте? Яка мова для Вас рідна?". Станіслав Аркадійович зізнався, що вже півтори роки спілкується виключно українською мовою. І, незважаючи на російськомовних сусідів і знайомих, він не почувається білою вороною, адже рідна мова лине навіть не з голови - вона лине з серця. Тож цей захід, цей день у календарі потрібен для того, аби кожен з нас відповів подумки на запитання "Яка мова лине з мого серця? " Згадуйте рідну мову і спілкуйтеся нею не лише у такі дні, як сьогоднішній. Нехай завжди вільно і стрімко з Ваших уст лине та мова, що є першоосновою кожного з нас - мова предків. Адже, "нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирає мову".

Листопад 2017