Кафедра української мови
Факультет Української філології

20-30-і рр. ХХ ст. позначені в історії української культури жахливими репресіями проти мовознавців, з одного боку, і проти письменників – з іншого. Згадуючи ці події на думку спадають, найперше, імена українських поетів та прозаїків, а щодо долі репресованих мовознавців сказано, на жаль, так мало. Саме цій темі та розгляду того неоціненного внеску, який зробили лінгвісти 20-30-х рр. у розвиток української мови було присвячено захід, що відбувся 25 травня на факультеті української філології.

м1

Студенти підготували невеликі повідомлення про життя мовознавців, які були заарештовані й засуджені в часи сталінського режиму. Це такі імена, як М. Возняк, М. Гладкий, О. Курило,  О. Синявський, Є. Тимченко та А. Кримський.

м2

Було висвітлено найважливіші здобутки цих дослідників у галузі українського мовознавства, що складають основу багатьох сучасних досліджень у цій царині.

м3