Кафедра української мови

ІНШАКОВА Ірина Опанасівна,

кандидат філологічних наук, доцент

Inshakova

Народилася 18 червня 1961 року в м. Кривий Ріг Дніпропетровської області. У 1986 році закінчила Криворізький державний педагогічний інститут за спеціальністю «Українська мова і література». На кафедрі української мови Криворізького державного педагогічного університету  працює з 1989 року. У 1996 році захистила кандидатську дисертацію «Розвиток іменникової конфіксації в історії української мови (структури на -ник)» (науковий керівник: проф. Білоусенко П. І.). Працює в царині історичного словотвору, опублікувала понад 40 наукових статей та методичних посібників. Співавтор колективної монографії «Нариси з історії українського словотворення (іменникові конфікси)» (2010 р.). Викладає дисципліни «Сучасна українська літературна мова», «Старослов’янська мова», «Історія української мови», «Комунікативна культура бібліотекаря».