Цього року оновлений інтер’єр Зоологічного музею, замість стендів, присвячених тваринам Червоної книги, підготовлені стенди для організації регулярних фотовиставок, присвячених тваринам Криворіжжя, які заплановано проводити періодично. Колекція поповнилась кількома новими експонатами, з якими можна ознайомитись під час екскурсій в Зоологічному музеї КДПУ.

Zoomuseum 2017 New

В Зоологічному музеї 31.03.2017 року відкрилася перша виставка картин і фоторобіт Віктора Севідова «Дика природа Криворіжжя. Птахи». Частина світлин і картин показана в фотомініатюрах, які наведені нижче.

Zoomuseum 2017 New1

Zoomuseum 2017 New3

Zoomuseum 2017 New2

Zoomuseum 2017 New4

Zoomuseum 2017 New6

Інформація про Віктора Севідова.

SevidovНародився і виріс на Полтавщині в Пирятині. З самого дитинства захоплювався малюванням, скульптурою, біологією. В школі відвідував образотворчо-декоративний гурток. Після закінчення школи навчався в Миргородському художньо-промисловому коледжі імені М.В. Гоголя, де здобув освіту «Молодшого спеціаліста образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва». Після закінчення технікуму працював в м. Київ у сфері скульптури. В 2010 році переїхав жити в місто Кривий Ріг. Влаштувався працювати до шахти  «Тернівська». В вільний час малює різними техніками та матеріалами, але найбільше полюбляє малювати графічні роботи. Коли є натхнення, бере пензлі в руки і пише живописні картини олією на полотні.

До цього приймав участь у різноманітних виставках самодіяльної творчості та має нагороди за художню діяльність.

«Чому вибрав птахів як фотомоделі?». А все почалося з гнізда тернового сорокопуда, на яке натрапив на роботі. Зробив серію знімків  від яйця до вильоту пташенят. Після цього став звертати увагу на інші види птахів і фотографувати їх. Далі почав шукати сайти, спільноти, дивитися фото різних фото анімалістів. Дані  матеріали по птахам спочатку планувалися для написання картин, але фотополювання захопило його повністю. Зараз займається цією справою весь вільний час.

На даний час знімає дзеркальним фотоапаратом «Canon EOS 1100D» та об’єктивом вітчизняного виробництва «Таир-3» та телевиком  100/300. Використовує різні маскувальні стаціонарні укриття, створює присади для птахів, водопої, годівниці, де можна знімати птахів з різної відстані.

Зняв понад 240 видів птахів, серед яких рідкісні види – сиворакша, балабан, чорний лелека, білоголовий сип, мала мухоловка, червонодзьобий щеврик, рогатий жайворонок та інші види.

Птахи стали головними моделями як в фотополюванні так і в живописі.

Матеріали підготував В.В. Коцюруба.