Кафедра зоології та методики навчання біології
Природничий факультет

36До Дня захисту тварин в бібліотеці-філії № 4 «Міська дитяча бібліотека» Довгинцівського району міста Кривий Ріг пройшов цікавий і пізнавальний захід. Організували його Гринюк Ольга Вікторівна методист КЗК «Міська дитяча бібліотека», завідувач бібліотеки – Даценко Галина Анатоліївна, бібліотекарі – Чорна Олена Пилипівна та Іваніна Наталія Станіславівна. Учні 7-9 класів кількох шкіл району заслухали доповідь старшого викладача кафедри зоології та методики викладання біології Криворізького державного педагогічного університету Коцюруби Валерія Віталійовича про історію зоологічних досліджень, фауну Криворіжжя, її сучасний стан, види тварин, що потребують охорони. В змістовній презентації вказано на цікаві фауністичні знахідки останніх років, презентовані нові монографії, «Червона книга Дніпропетровської області». Учні дізнались про те як стати біологами, де можна навчатись, про зоологічні екскурсії, зоологічний музей КДПУ. Запропоновано провести орнітологічні екскурсії, тренінги, що з зацікавленням було сприйнято учнями.

В другій частині заходу велику увагу було приділено проблемам життя тварин у місті та їх захисту. Особливі враження були від живого спілкування з домашніми улюбленцями домашніми собаками і тими, що були підібрані, вилікувані та доглянуті небайдужими людьми. Матвієва Світлана Іванівна, волонтер громадської організації «Зооліга», спортивно-розважального центру «Веселі хвостики», разом з колегами організувала показ зворушливого фільму про покинутих людьми тварин та небайдужість тих, хто зміг допомогти зневіреним та покаліченим тваринам. Діти мали реальну можливість тісно поспілкуватись з собаками, проглянути цікаві номери з результатами дивовижної дресури. Особливо цікаво було спостерігати за виступом Ольги Кудринської та її улюбленця Персика (добре відомих героїв шоу «Україна має талант», учасників 2 півфіналу 2015 року, відео виступу яких було переглянуто понад 830000 разів на YouTube Ua). Показ трюків викликав бурхливу реакцію відвідувачів. Наприкінці зустрічі була можливість поспілкуватись з волонтерами та їх вихованцями, висловити свої думки та отримати відповіді на питання. Весь захід проходив в незабутній атмосфері добра, справжнього гуманізму та гармонії.

Zoo ekobibl 2017

Матеріали підготував В.В. Коцюруба. Фото В.В. Коцюруби.