У другій половині лютого традиційно на факультетах, кафедрах, в багатьох академгрупах та в університетській бібліотеці проводяться святкові заходи з нагоди Міжнародного дня рідної мови. До цього свята долучилися і студенти другого курсу групи ПНАІ-22 спеціальності «Початкова освіта» психолого-педагогічного факультету. Куратор, доцент Пруняк В.В., розповів про історію виникнення свята рідної мови. Його було запроваджено на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у жовтні 1999 року, а з 21 лютого 2000 року це свято відзначають і в Україні.
На урочистому заході йшлося про необхідність створення в суспільстві всіх умов, щоб розмовляти українською було актуально, престижно і модно, щоб кожен громадянин відчував гордість за свою рідну мову, за свою країну. Особливої ваги набуває вміння досконалого володіння словом для учителя початкової школи, який закладає основи культури мовлення і мислення майбутніх громадян України, виховує творчу особистість, її самоповагу, національну самосвідомість. У зв’язку з цим студенти згадали слова видатного українського педагога В.О. Сухомлинського «Кожен учитель початкових класів насамперед словесник». Саме він закладає основи культури мовлення, визначає стратегію розвитку гармонійної особистості.
Учасники свята читали вірші відомих українських поетів, висловлювання видатних громадських діячів про рідну мову, звучали неперевершені українські пісні. Усім запам’яталися слова Олександра Скопненка, якого цитували на святі: «Тож хай кожен народ живе в домівці рідної мови, без якої йому бракуватиме повітря, сонячного світла, спілкування й людського тепла!». Адже жодна чужа мова не замінить рідної. Бо вона – той місток, що веде до джерел. Можна до дрібниць опанувати чужу мову. Одначе плакати й сміятися, кохати й бачити сни можна тільки рідною!