в. о. завідувача кафедри ботаніки та екології, доцент

Польові дослідження в Жовтокам’янському кар’єрі. Встановлення ділянок, придатних для приживання чагарникових рослин.

19 Квітня 2018, 09:54

Учасники міжнародного проекту «Створення чагарникових угруповань як нового місця існування для біоти кар’єру» 6.04.2018 здійснили перший виїзд на територію кар’єра. Після знайомства з керівництвом і проходження інструктажу з техніки безпеки ми отримали каски і сигнальні жилети, що є необхідною умовою перебування в кар’єрі. В робочій частині постійно працює технологічний транспорт, відбувається видобуток вапняку і червоних глин. Відпрацьована частина кар’єра є полігоном для наших наукових пошуків зі збільшення біорізноманіття. Три берми, днище, перемичка, яка розділяє кар’єр на робочу і неробочу частини, формують екотопічне різноманіття. Структурні частини кар’єра мають специфічні зволоження, освітлення, субстрати, характер рослинного покриву. Польові дослідження дали уявлення про різноманітність екологічних умов відпрацьованої частини кар’єру. Знайомство з рослинним і тваринним світом довело необхідність висадження чагарникових рослин задля збільшення біорізноманіття. Виявлено лише два види чагарників – Жостір проносний, Скумпія звичайна, Шипшина собача. Вибір ділянок для висадження чагарників здійснювався за наявністю достатнього зволоження. Такі сприятливі екологічні умови сформовані на першій і другій бермі кар’єру. Попередньо плануємо розмістити 1 ділянку на 2 бермі, 1 ділянку на перемичці і 3 ділянки на 1 бермі. Для висадження готуватимемо не менше 30 рослин. Під час обстеження кар’єру також побачили і зібрали багато цікавих фауністичних і флористичних об’єктів. Наступний виїзд присвятимо висадженню чагарників.

Ропуха зелена bufo viridis K.

Ропуха зелена bufo viridis K. Водомірка ставкова Gerris lacustris Гладун звичайний Notonecta glauca

Спостереження за сорочиними гніздами

Пошук зоологічних і ботанічних об’єктів в кар’єрній водоймі

Зморені, але щасливі

Огляд кар’єра

Ропуха зелена bufo viridis K.

Нанесення ділянок на карту

Клоп шкідлива черепашка (Eurygaster integriceps Put.)

Кар єрні водойми

Десь там може бути ропуха -царівна)))

Артефакти збереження біорізноманіття

Початок роботи на карєрі. Групове фото учасників.

Керівник проекту Євтушенко Едуард