Прес-центр

«Розумію себе й допомагаю іншим!»: інтерв’ю з деканом психолого-педагогічного факультету Євгенієм Гергелем

23 Квітня 2020, 16:21

Щороку 23 квітня психологи всього світу відзначають своє професійне свято. Про науку, яка вивчає найтонші порухи людської душі, та про актуальні питання гармонізації психологічного стану прес-центр поспілкувався з деканом психолого-педагогічного факультету, кандидатом психологічних наук, доцентом Євгенієм Леонідовичем Гергелем.

Ви багато років очолюєте психолого-педагогічний факультет. Розкажіть, будь ласка, чим саме для Вас є психологія. Як часто Ви використовуєте психологічні знання у спілкуванні зі студентами та їх батьками, колегами, оточуючими?

– Спочатку дозвольте привітати всіх причетних до свята: і тих, хто вже працює на цій ниві, і тих, хто тільки готується стати до лав професійних психологів. Для мене особисто психологія – це безмежний всесвіт, який відкривається мені кожного дня. Звісно, у спілкуванні з оточуючими людьми допомагають знання з психології, професійні уміння й навички, але наука психологія настільки глибока й складна, що іноді потребує миттєвого реагування. Та саме цим вона й цікава.

Чому саме психологія? Кого або що Ви можете назвати рушійною силою, яка спонукала Вас до вибору цієї професії? Розкажіть про роки Вашого навчання в закладі вищої освіти, перші наукові спроби.

– Жодного разу я не пошкодував, що обрав цей шлях. Прийшов у професію свідомо. За першою спеціальністю я вчитель, працював на цій посаді й зрозумів, наскільки важливо знати не тільки особливості методики викладання того чи іншого предмету, а й закономірності сприйняття, уваги, інших психологічних особливостей конкретної дитини. Я зрозумів, що саме від цих знань залежить її успішність не тільки в навчанні, а й у всьому подальшому житті. Тому здобув другу спеціальність і став професійним психологом. Саме ця наука дала мені відповіді на багато запитань, навчила розуміти себе та інших людей. Свої перші наукові спроби я здійснив ще під час навчання: саме тоді майбутній науковий керівник запропонував мені долучитися до написання наукової, колективної роботи. Я залюбки поринув у вир досліджень, психологічних проблем, які захопили мене й, врешті-решт, були покладені в основу дисертації, присвяченої розвитку креативних здібностей, а наука психологія стала сенсом мого життя. Я зрозумів, що творчість – це рушійна сила життя людини. А ще – велика відповідальність за те, чим займаєшся!

Зараз наша країна разом з усім людством долає страшну хворобу COVID-19. Що можете порадити, аби уникнути депресивних і панічних станів під час карантинних обмежень?

– Дійсно, сьогодні для всього людства настали складні часи. Кожного дня всі засоби масової інформації повідомляють страшні новини. І людині, яка опинилася в ізоляції, важко опанувати себе, контролювати свій психологічний стан. Оточуючий світ, для кожного з нас – це світ, який ми сприймаємо суб’єктивно, по-своєму. Пропоную поглянути на цю ситуацію з іншої точки зору. Це можливість знайти час для самовдосконалення й особистісного зростання. Що конкретно потрібно роботи? Завершити незавершене, зробити незроблене, прочитати непрочитане. Бути зайнятим, жодної хвилини не сумніваючись, що складні часи минуть, а кожен із нас вийде із цієї ситуації набагато сильнішим! Долайте паніку і страх – займайтеся саморозвитком або творчістю. І все буде добре!

2020 рік – ювілейний для нашого університету. Що побажаєте собі, студентам, колегам у дні святкування 90-річчя КДПУ?

– Громаду Криворізького педагогічного вітаю з цим славетним ювілеєм. У цей складний час бажаю всім нам міцного здоров’я і миру. Гасло КДПУ «Істина, Творчість, Свобода» відображає наше ставлення не тільки до процесу навчання, а й до життя взагалі. Життя змінюється кожної хвилини й ми приймаємо виклики! Стрімко розвиваються та стають частиною повсякденності новітні інформаційні технології, без яких уже не зможе існувати сучасний світ. Сьогодні ми кардинально переглядаємо підходи до навчання, переосмислюємо старі парадигми й створюємо нові концепції. Без цього неможливо рухатися вперед! Ми все подолаємо. Бажаю всім нам мудрості у взаємодії з оточуючими, любові з близькими та рідними, і натхнення в професії.

Залишити коментар

Ярослав Шрамко
Ректор університету
Ганна Віняр
Директор бібліотеки
Прес-центр
Прес-центр
Єлизавета Кучерган
Викладач кафедри фізичної культури та методики її викладання
Дмитро Бобилєв
старший викладач кафедри математики та методики її навчання
Валерія Безуглова
студентка факультету ДТО
Едуард Євтушенко
Декан природничого факультету