Прес-центр

Мистецтво робити життя яскравішим: інтерв’ю з в. о. завідувача кафедри, кандидатом педагогічних наук Анною Петрівною Хомяковою (до Міжнародного дня дизайну)

27 Квітня 2023, 07:56

27 квітня у світі святкують Міжнародний день дизайну. Талановиті дизайнери затребувані у всіх сферах суспільного життя. Криворізький педагогічний здійснює професійну підготовку митців цього фаху; їх навчанням опікується кафедра декоративно-прикладного мистецтва та дизайну, яку очолює в. о. завідувача кафедри, кандидат педагогічних наук Анна Петрівна Хомякова. Саме з нею й поспілкувався прес-центр з нагоди Міжнародного дня дизайну.

– Дизайн має велике значення в нашому житті: як прикладне, так і суто естетичне. Якими видами дизайну найбільше цікавиться сучасна молодь?

– Загалом найбільш поширеними видами дизайну серед сучасної молоді є графічний дизайн, веб-дизайн, UX/UI дизайн, дизайн середовища, моушн-дизайн, дизайн одягу. Якщо говорити про здобуття освіти за видами дизайну у нашому університеті, слід зазначити, що молодь віддає більшу перевагу графічному дизайну і на цю спеціальність конкурс з-поміж вступників найбільший.

– Опанування кожної спеціальності має свої особливості. Які існують методичні родзинки професійної підготовки майбутніх дизайнерів?

– Безумовно це орієнтація на практичні завдання, проєктну діяльність, вільне мислення та експериментування, навчання різноманітним технікам та інструментам дизайну, таким як креслення, малювання, моделювання, використання графічних програм, аналіз та дослідження дизайнерських трендів та інших важливих аспектів. Також, дуже важливим є розвиток творчого мислення та вміння працювати в команді.

– «Інженерна графіка», «Перспектива та основи креслення», «Конструювання швейних виробів», «Технологія обробки деталей одягу», «Матеріалознавство», «Текстильний дизайн», «Композиція костюма» – які з цих дисциплін Вам подобається викладати найбільше?

– Оскільки мова йде про викладання, то зазначу, що кожна з цих дисциплін цікава, має свої важливі аспекти та потребує різних підходів. Особливо подобається працювати зі студентами в творчій майстерні з дизайну одягу. Там панує особлива атмосфера креативності.

– Що б Ви могли порадити або побажати юнакам і дівчатам, які мріють стати успішними професійними дизайнерами?

– Найголовніша порада – це здобувати освіту за спеціальністю 022 Дизайн. Навчання та регулярна практика є ключовими чинниками побудови успішної кар’єри дизайнера. Дизайнер повинен постійно розвивати свої вміння та навички, щоб бути в курсі останніх тенденцій та технологій. Я б порадила всім приділяти багато часу й енергії навчанню та розвитку своїх навичок. Бажаю майбутнім дизайнерам вільного мислення, творчості та вміння думати за межами рамок, стійкості, відданості та прагнення досягти своїх мрій у цій галузі. І безумовно запрошую вступати на спеціальність 022 Дизайн на факультет мистецтв Криворізького державного педагогічного університету. Разом ми покращимо світ навколо себе через красу та функціональність!

Залишити коментар

Ярослав Шрамко
ректор університету, професор
Ганна Віняр
директорка бібліотеки (2009 - 2022 роки)
Прес-центр
Прес-центр
Єлизавета Кучерган
викладачка кафедри фізичної культури та методики її викладання (2016 - 2022 роки)
Дмитро Бобилєв
завідувач кафедри математики та методики її навчання, доцент
Тетяна Крамаренко
доцент кафедри математики та методики її навчання
Валерія Безуглова
аспірантка кафедри соціології та масових комунікацій, кореспондентка прес-центру
Едуард Євтушенко
в. о. завідувача кафедри ботаніки та екології, доцент
Календар подій
Останні статті
Популярне
Зворотний зв'язок
Вересень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30