Кафедра ботаніки та екології
Природничий факультет

Формування екологічно свідомої людини – людини майбутнього з високим рівнем екологічної культури та поведінки – важлива складова сталого розвитку на невід’ємна умова збереження природного середовища існування, біологічного різноманіття.

Особистісна орієнтація на цілісність природи, унікальність кожного виду живих організмів, цілісність біосфери, свобода та відповідальність за своє існування у світі- це ті регулятори, що визначають зрілість, моральність, готовність громадянина до активної зваженої природоохоронної діяльності.

Екологічна культура має безліч проявів і іноді виявляється в простих діях, таких як захистити рослину чи нагодувати тварину.

Саме такі переконання має  магістр Ярослав Крутилко, який в процесі виконання кваліфікаційного завдання під керівництвом к.пед.н., доц. Н.В.Гнілуші розробив виховний захід «Природа – наш дім» та змайстрував годівничку для птахів.

Студенти –екологи (ЕКО-18), магістри (ЗБм-15) та викладачі кафедри ботаніки та екології природничого факультету (Н.В.Гнілуша, В.В.Перерва, Я.В.Маленко) із задоволенням розмістили годівницю для птахів на будівлі теплиці КДПУ.

1  3

2  4

5  8

6  7

Нехай навколо рідного університету цвітуть квіти, співають пташки, буяє життя!

Усі бажаючі студенти, викладачі, працівники закладу можуть допомогти зберегти та нагодувати птахів.

Не будемо байдужими.

Природа – наш дім!

9867

10 грудня 2019 р. в рамках щорічної акції «16 днів дій проти гендерного насильства» (25 листопада - 10 грудня) зі студентами IV курсу природничого факультету проведений захід «Не будь байдужим!».

Студенти груп БП та БХ-16 разом з заст.декана з виховної роботи Перервою В.В. розглянули причини, наслідки,  специфіку фізичного, психологічного, економічного та сексуального насилля. Тема знайшла відгук у студентській аудиторії, обговорено основні соціальні передумови та проблеми, засоби попередження насилля у родині.

1

2

 

9576

День пам'яті жертв Голодомору вже традиційно відзначається в четверту суботу листопада. Пам’ять про мільйони українців, вбитих під час геноциду, вшановують хвилиною мовчання та запаленням свічок.

Студенти групи ЕКО-19 разом з куратором Перервою В.В. провели виховний захід, присвячений цій чорній даті в історії нашого народу.

Обговорено передумови, динаміку та територіальний розподіл штучно створеного голоду, що скосив величезну кількість люду (за архівними даними, у пікові місяці Голодомору ЩОХВИЛИНИ в Україні помирало 24 людини!!!). За короткий проміжок часу вбито більше трьох з половиною мільйонів українців (до того ж не включаючи більше півмільйона ненароджених).

Вічна пам'ять і вічний спокій душам загиблих від Голодомору 1932-1933 років!

1 2

3 4

9401

21 листопада студенти-магістри групи БХм-14 Панченко Дар’я та Фартушна Діана організували для студентів-першокурсників природничого факультету екскурс у історію нашого навчального закладу та поділились власними враженнями від навчання.

f1

 f2

f3

 f4

f5 

 f6

f7 f8

9386

Студенти-магістри природничого факультету підготували ряд заходів, присвячених ювілейній даті заснування нашого навчального закладу.

Зокрема, Коломоєць Ірина, студентка групи БХм-14 провела цікаву та пізнавальну зустріч зі студентами групи БХ-17.

Ірина ознайомила з історією заснування університету та факультету, постатями педагогів, які лишили по собі добру пам'ять та вагомі здобутки.

11

21

 

9371

Студенти-магістри природничого провели ряд заходів, присвячених ювілею заснування нашого навчального закладу.

Антон Шутенко (БХм-14) разом зі студентами групи БХ-17 здійснив екскурс історією заснування ботанічного саду КДПУ та  провів аналіз видового різноманіття деревно-чагарникових насаджень.

311

222

 

9385

На природничому факультеті вже стало доброю традицією щоосені проводити акцію «Алея випускників». Цьогоріч 7 листопада до цієї акції долучились магістри біологи та хіміки першого та другого року навчання.

 Гарною ж групою підтримки стали наші студенти-першокурсники.

01  1

Поважний запрошений - ветеран кафедри ботаніки та екології, к.б.н., доцент Ющук Євген Давидович - ознайомив студентів з історією становлення КДПУ, основними напрямками діяльності кафедри, висловив побажання щодо подальшої професійної діяльності майбутніх педагогів.

03

До привітань випускників КДПУ долучилися викладачі кафедри ботаніки та екології Маленко Яна В’ячеславівна, заступник декана Перерва Вікторія Вікторівна, Гнілуша Ніна Володимирівна, Савосько Василь Миколайович та кафедри зоології та методики навчання біології Коцюруба Валерій Віталійович.

 изображение viber 2019 11 07 20 23

 

На згадку про себе випускники залишать і приємні спогади, і майбутню алею дерев!

21       8 

19      18

17      10

 11

13

02

 

9110

29 жовтня студенти групи БХ-17 разом з куратором - доцентом кафедри ботаніки та екології Ніною Володимирівною Гнілушею здійснили екскурс історією нашого навчального закладу та міста. Студенти мали змогу ознайомитися з цікавою добіркою літератури, підготованою співробітниками бібліотеки КДПУ:

"Криворізький педагогічний на шляху до 90-річного ювілею"

та "Кривий Ріг - моє місто".

8

 

5 6

 

 

3 4

 

1 2

 

 

 

8998

 

21 вересня викладачі та студенти природничого факультету взяли участь у міському профорієнтаційному інтерактивному заході «Фестиваль професій «KrivbassCitySkills».

На локації «екологія» та ботанічній секції локації «біологія» викладачі кафедри разом зі студентами презентували специфіку, актуальність і перспективність професій.

 01000  02

 04  8

 

05 06

 

Відвідувачі заходу могли дізнатися про особливості утилізації відходів, використання лікарських рослин рідного краю.

  6  08 

 

Маленькі гості фестивалю зацікавлено та наполегливо допомагали лісовим звіряткам прибрати сміття у лісі та очистити водойму.

3 7

Незважаючи на справжню осінню прохолоду, на локаціях панувала тепла, дружня, родинна атмосфера.

Викладачі кафедри дякують студентам, які активно долучилися до проведення заходу з популяризації професій: Волознєв А., Топчік Р., Трошин А., Яцковська В., Маун Т., Ярошенко А., Кравцов О., Сорочинська А., Кубинець Ю., Садварі К., Жиловський Є. та інші.

8670

19 вересня проведено Інформативну бесіду за матеріалами регіональної доповіді про стан навколишнього середовища у Дніпропетровській області  зав.кафедри ботаніки та екології Маленко Я.В. та заст.декана факультету Перервою В.В. разом зі студентами І курсу груп БП, БХ-19.

Першокурсники були ознайомлені з інформацією щодо стану природних ресурсів Дніпропетровщини, особливостей соціального та економічного розвитку області, специфікою антропогенного навантаження та природоохоронними заходами.

Основна інформація на сторінці факультету

Більше фото у фотогалереї

8633
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша