Кафедра ботаніки та екології
Природничий факультет

Складною і актуальною є проблема збереження видового різноманіття.Перші раньовесняні квіти (первоцвіти) потребують нашого захисту, адже майже усі вони відносяться до категорії рідкісних та зникаючих видів рослин, певна кількість з них занесені до Червоної книги України.
    Збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж ушкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки. Також, нерідко квіти вириваються з цибулинками, що призводить до повного знищення рослини. Зірвавши три рослини первоцвіту – означає, що ви загубили 45-60 насінин, які в майбутньому дали б нове покоління. Масове знищення ранньовесняних рослин з метою продажу призводить до зменшення їх кількості в природі, а згодом й до повного зникнення.
    Саме з метою захисту весняних квітів щороку проводиться Всеукраїнська акція «Первоцвіти». Завдання цієї акції ‒ привернути увагу до проблеми збереження ранньоквітучих рослин, а також сформувати у підростаючого покоління природоохоронні навички та почуття відповідального ставлення до природи.

До просвітницької акції дослучились і студенти природничого факультету. Зокрема, Кубинець Юлія та Сорочинська Анастасія (БП-18) оформили інформаційний плакат «Людино, будь розумною!». Милуватися первоцвітами краще у природі. Збережемо красу для наступних поколінь.