Кафедра декоративно-прикладного мистецтва та дизайну
Факультет мистецтв

До Дня українського козацтва у групах АФП-20 і АНП-20 було проведено кураторську годину. Під час зустрічі куратор Захарова Н.О. звернула увагу, що 14 жовтня для України набуло особливого значення в умовах повномасштабної війни. Цього дня українці відзначають декілька свят, які нерозривно пов’язані між собою: Покрова Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День захисників і захисниць України і День Української повстанської армії. Студенти згадали легенду виникнення свята Покрови і дізнались, чому з давніх-давен Пресвята Богородиця вважається покровителькою і заступницею козаків, чому вони її так шанували. Видатних козацьких отаманів і знаменні події з історії українського козацтва допомогла згадати онлайн-вікторина «Що ви знаєте по козацтво та як воно пов’язане з 14 жовтня?», на питання якої студенти активно відповідали, проявивши неабияку обізнаність у питаннях історії козацтва. Студенти також переглянули коротке відео, у якому було окреслено кодекс козака і проведено паралелі із сучасними захисниками й захисницями України. «Сила і сміливість, незламність і волелюбність, готовність до самопожертви, вірність, єдність, повага до закону, любов до рідної землі – ці якості, притаманні козакам, характеризують і сучасних українських воїнів, захисників і захисниць України, у жилах яких тече кров хоробрих і волелюбних козаків. І не лише тих, хто захищає нашу країну зі зброєю у руках, а і тих, хто працює на перемогу в тилу. Козацький дух – у кожному українцеві, у кожному з нас. І  тому можемо бути впевнені, що Україна обов’язково ПЕРЕМОЖЕ!!!» – підвела підсумок заходу куратор Захарова Н.О.

Снимок1.JPG

Снимок2_1.JPG