Факультет мистецтв (Музично-хореографічне відділення)
Музичне мистецтво. Хореографія.

608498 a2e0254e3bfdb88382586525fd4ff29cb8eb987fe2e3567fc6320897add09f6b1709029797

28 лютого 2024 року Народна студія академічного вокалу (керівник завідувач кафедри музичнознавства, інструментальної та хореографічної підготовки, доктор педагогічних наук, професор Овчаренко Наталія Анатоліївна, концертмейстер Подбуртна Олена Віталіївна), взяла участь у спецпроєкті 1KR.UA “Голоси міста”, який є циклом матеріалів про культурно-історичний розвиток Кривого Рогу. ВІДЕО

У 2003 року на базі Криворізького державного педагогічного університету заснували народну студію академічного вокалу. Про студію та вокальне мистецтво Кривого Рогу розповідає її керівниця Наталя Овчаренко. «Вокальне мистецтво Кривого Рогу дуже яскраве, і воно розвивається, воно розквітає, незважаючи на такі складні часи. Свідчать про зростання вокального мистецтва на Криворіжжі безумовно конкурси, це «Соловейко». Вже 24 роки поспіль проходить цей всеукраїнський конкурс і маємо надію, що він буде міжнародним. Ми можемо сказати тільки про той рівень, який дійсно показують наші студенти, ми бачимо що вони можуть змагатися разом з музичними академіями, разом з фаховими музичними коледжами».

Пані Наталя зазначає можливості для особистісної реалізації своїх талантів школярами чи студентами: «Є різні студії, музичні школи, які зараз надають можливість займатися співом як в академічній манері, як це було раніше, і зараз діти мають можливість займатися в естрадній манері і, навіть, в деяких школах джазовій манері. Це говорить про зростання інтересу, до нас приходять звісно з різними спеціальностями — приходять вокалісти, приходять інструменталісти, хормейстери, але в більшості, звісно, приходять вокалісти особливо останнім часом».

Наталя Анатоліївна розповідає про те, як на роботу студії вплинула війна. «Зараз ми вже навчаємося в більшості своїй це очно, і для вокалу це дуже важливо, тому що дійсно потрібно і дивитись як співак диха, і підійти можливо поправити десь постановку співацького апарату, щоб правильно стояв співак і десь показати голосом і десь якісь обертони, на жаль втрачаються, під час запису, тому що це має бути дуже така дуже гарна апаратура для того, щоб голос передати всі фарби голосу. Тому ми любимо працювати наживо звісно, але якщо є якісь такі дні, коли ми розуміємо, що краще бути вдома і працювати зі студентами з учасниками студії вдома то ми це робимо».

Наталя каже, що в Україні надзвичайно велика кількість талантів. «Талановитої молоді з яскравими прекрасними голосами, якби зараз були дійсно в нас такі мирні умови, то звісно могли б зростати надзвичайно швидко і могли б досягати ще більшого ніж зараз, ті студенти, які навчаються співу, на жаль, в них дуже мало можливостей реалізовувати себе в концертній діяльності. Це можуть бути тільки концерти в записі, або це може бути ще реалізація через конкурси, які записуються дистанційно».

608501 a2e0254e3bfdb88382586525fd4ff29c00827712f269a6a92479d8b55dedc8df1709029798

Діана Пархоменко - студентка Криворізького державного педагогічного університету займається вокалом з 14 років. «Я обрала цей напрям тому що музика завжди була чимось таким, що була мені завжди до душі, ну мене нічого так не приваблювало так як співати, мені завжди це дуже подобалося, ще з дитинства мріяла стати видатною співачкою, і дуже надіюсь, що це колись в мене вийде».

Наталя Анатоліївна додає, що у вокального мистецтва у Кривому Розі неабиякий потенціал. «За ним майбутнє, оскільки це передає нашу сутність, сутність нашого народу і сутність нашої прекрасної молоді, співучої і прекрасної».

Джерело інформації https://1kr.ua/ua/news-88789.html

Редакція «Першого Криворізького» висловила подяку хоровому колективу і побажала у цей нелегкий час продовжувати плідно працювати та розвивати вокально-хорове мистецтво у Кривому Розі.

Липень 2024