Факультет української філології
Українська мова і література

Шановні студенти першого курсу!

Навчальний план підготовки бакалаврів передбачає виконання завдань із фольклорної практики, що є важливою складовою професійної підготовки майбутніх вчителів-словесників. Традиційно практика відбувається влітку.

Під час фольклорної практики студенти поглиблюють, закріплюють і практично використовують теоретичні знання з курсу «Фольклор», формують навички і вміння збирацької роботи.

За результатами фольклорної практики студенти готують звіт, який містить тексти зібраних творів, укладені відповідно до жанрової класифікації; паспортизацію народних зразків та коментарі дослідників. Пропонуємо вам повноцінно використати час карантину для записів фольклорних творів. Адже саме зараз у вас з’явилася можливість поспілкуватися з близькими людьми, поговорити з ними про сокровенне, розпитати про минуле, дізнатися про важливе...

Фольклор живе, зазнаючи сучасних новацій, оскільки народ швидко реагує на історичні, суспільно-політичні, психологічні зміни. Звертаємо вашу увагу на цикли фольклорних творів, які сьогодні функціонують, зазнають трансформацій особливо активно: це анекдоти, афоризми, студентський фольклор та дитячий фольклор.

Просимо врахувати необхідність паспортизації кожного твору, яка включає таку обов’язкову інформацію:

• Прізвище, ім’я та по батькові виконавця (носія фольклору).
  • Рік і місце народження виконавця (носія фольклору).
  • Національність, освіта і фах виконавця.
  • Дата запису.
  • Місце запису.
  • Жанр твору.
  • Назва твору (якщо є).
  • Прізвище, ім’я та по батькові записувача, група.

Важливо: за зібрані анекдоти про коронавірус обіцяю додаткові бали.

Із повагою, керівник фольклорної практики Н. Г. Мельник