Кафедра філософії
Криворізький державний педагогічний університет

27 січня 2023 року в рамках реалізації І етапу спільного прикладного проєкту «Формування національно-мовленнєвої особистості дітей передшкільного віку» було проведено міський круглий стіл «Національно-патріотичне виховання у контексті розвитку духовного потенціалу дитини дошкільного віку».

Мета: актуалізувати проблему національно-патріотичного виховання дошкільників, виявити чинники ефективного впливу на формування національно-мовленнєвої особистості дітей передшкільного віку.

Координатори заходу: департамент освіти і науки виконкому Криворізької міської ради, КЗ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» КМР, кафедра дошкільної освіти КДПУ

Учасники заходу: консультанти КЗ «ЦПРПП» КМР, керівники, педагогічні працівники закладів дошкільної освіти, науково-педагогічні працівники кафедри дошкільної освіти КДПУ.

Спікери заходу Намінат Н.В., начальник відділу дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти, виховної роботи та охорони дитинства ДОН ВКМР, Куц К.М., консультант КЗ «ЦПРПП» КМР, Іншаков А.Є., кандидат філ. наук, доцент кафедри дошкільної освіти КДПУ,  Суятинова К.Є., кандидат пед. наук, доцент кафедри дошкільної освіти КДПУ, Руда Н.В.,  директор КЗДО КТ №71 КМР розкрили особливості національно-патріотичного виховання в системі дошкільної освіти; звернули увагу на розвиток національної ідентичності дітей дошкільного віку к новий виклик у формуванні громадянської компетентності вихователя; акцентували, що мовленнєва культура педагога закладу дошкільної освіти є чинником формування мовленнєвої компетентності дошкільника; а український фольклор − важливий засіб духовно-морального і патріотичного виховання.

Працівники КЗДО КТ №71 КМР представили кращий досвід реалізації національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку.

У круглому столі взяли участь понад 77 учасників.