Кафедра філософії
Криворізький державний педагогічний університет

7 грудня в Україні відзначають неофіційне, але досить цікаве свято – День української хустки. З’явилося воно в нашому календарі задля того, аби об'єднати жінок різного фаху, віку, регіону проживання для збереження українських традицій.

Хустка є поширеним в Україні традиційним вбранням для голови. Недарма кажуть: «Люблю, щоб хустка на голові козирем дивилась».

Хустка – символ прихильності, любові, вірності, прощання, скорботи. Побіліла, як хустина (М. Номис); Зав’яж мені головоньку шовковою хустиною (пісня); Великої  треба хусти, щоб зав’язать людям усти (приказка).

У свідомості українців хустка постає також атрибутом весільної обрядодії – заручин, а в самому весільному обряді – атрибутом заміжньої жінки. Звідси й виник фразеологізм подавати хустки, тобто давати згоду на одруження (при сватанні).

До вашої уваги фотогалерея жіночих образів на факультеті української філології «Нам хустки до лиця!».

Волкова Валерія УПФ 21  Гаврилевич Юлія УПФ 21
 Колеснік Анна УАФ 20  Градовська Анна УІФ 20
 Левечко Яна уіф22  Погрібна Марія УПФ 21

Викладачі

Ось так ми й хустки гарні приміряли, й дізналися більше мовних цікавинок, адже згадуємо про хустку у прислів’ях, приказках, піснях, фразеологізмах. Хустка завжди демонструє багатовікову красу української жінки.

20944