Кафедра філософії
Криворізький державний педагогічний університет
зАГОЛОВОК З ТЕКСТОМ
 Загальне  Абдула
 БалутаОліфер КозаченкоБрюховецький 
Мішалова Панафідіна
17235

Не зважаючи на всі труднощі організації дистанційного навчання, кафедра філософії  продовжує згуртовувати студентів різних факультетів  у межах наукового гуртка. Викладачі переконані, що науковий студентський гурток – це гарна нагода поглибити свої професійні навички, знайти однодумців, познайомитися з новими людьми, а також дізнатися щось нове! У 2022-2023 навчальному році науковий студентський  гурток «Юнософія» представлений 6 секціями.

У секції  «Проблеми онтології, гносеології, етики та естетики, актуальні питання соціальної філософії та історії філософії» (керівник: к. філос. н., доц. А. І. Абдула) студенти можуть поглибити свої знання у вивченні соціальної філософії, а також дізнатися багато нового з інших розділів.

Секція «Проблеми філософії, філософії освіти, філософії мови» орієнтована на студентів-мовознавців, але всі охочі також можуть доєднатися. К. філос. н., доц. Г. А. Балута заохочує до розгляду аксіологічних засад філософських концепцій, необхідних для формування світогляду студента-мовознавця. О. Є. Оліфер запрошує студентів доєднатися до перекладу першоджерел та вивчення класичних філософських текстів мовою оригіналу.

Філософській текстології присвячена також діяльність секції «Актуальні питання сучасної філософії. Аналіз оригінальних творів сучасних західних авторів, індивідуальний та груповий переклад філософських творів з англійської та німецької мов». К. філос. н., доц. О. П. Панафідіна разом зі студентами факультету іноземних мов займається дослідженням зв’язку перекладознавства і філософії та популяризацією здобутків сучасної аналітичної філософії та когнітивних наук.

У секції «Логіка та критичне мислення у педагогічній діяльності» к. філос. н., доц. Н. П. Козаченко та к. філос. н., ст. викладач М. М. Брюховецький щопонеділка проводять зустрічі у форматі дискусійного клубу, щоб обговорити актуальні проблеми прикладної етики та критичного мислення та логіки у педагогічній діяльності. Особлива увагу у цій секції приділяється розвитку практичних навичок – створення дописів у соціальних мережах на морально-етичні теми та розв’язуванню педагогічних задач, дотичних до прикладної етики.

Якщо ви цікавитеся гендерними студіями, проблемами рівних прав, трансформаціями демократії у сучасному суспільстві, то завітайте у секцію «Соціокультурні та філософські засади формування рівних прав людини у постіндустріальному суспільстві» (керівник секції: к. філос. н., доц. О. В. Мішалова). Особливо закликаємо доєднатися до секції студентів-істориків задля розвитку професійних компетентностей, оскільки особлива увага у секції приділяється також філософії історії.


Усі охочі можуть долучитися до будь-якої секції. Для цього зв'яжіться з її керівником.

На фото одна із зустрічей нашого філософського дискусійного клубу.

image 2022 10 24T12 50 28 953Z

20624

У 2021-2022 н.р. на кафедрі філософії діяли 6 студентських наукових гуртків різного спрямування. Кожен охочий міг обрати гурток за інтересами: від застосування критичного мислення у педагогічній діяльності до перекладу філософських текстів; від дебатів щодо рівних прав людей у постіндустріальному суспільстві до вивчення проблем етики та естетики у сучасних культурних практиках. Загалом у діяльності шести гуртків взяли участь 42 студенти другого курсу різних факультетів. Засідання гуртків відбувалися періодично, дистанційно – у формі групових обговорень, так й індивідуальної роботи.

Діяльність студентських гуртків кафедри філософії 1

Головне завдання студентських наукових гуртків – допомогти студентам підготуватися до проведення самостійних наукових досліджень, результати яких обговорюються на щорічній студентській конференції. За результатами діяльності конференції кращі есеї та статті публікуються у збірнику наукових праць студентів «Юнософія». У 2021-2022 н.р. було здійснено 6 міні-досліджень, результати яких опубліковано у вигляді статей зазначеному збірнику.

Також на кафедрі філософії продовжується проєкт з перекладу першоджерел. У 2020-2021 н.р. студенти факультету іноземних мов Т. Мовчан, А. Чирва, Я. Ярошенко, М. Волков під керівництвом асистента О. Є. Оліфер здійснили переклад першоджерела К. Поппера (детальніше дивись). У 2021-2022 н.р. цей студентський проєкт був опублікований у збірнику наукових праці «Актуальні проблеми духовності», фаховому виданні категорії «Б».

З перекладом можна ознайомитися за посиланням.

Також готується до друку студентський проєкт ще однієї команди перекладачів: у 2021-2022 н.р. Н. Власов, М. Пенцаль, В. Айзенберг під керівництвом к. філос. н., доц. О. П. Панафідіної виконали розділу з праці «Знання і психофізична проблема» К. Поппера. Сподіваємося, що проєкт пройде усі етапи рецензування та буде прийнятий до друку у фаховому виданні.

Для учасників гуртків, а також для тих, хто не встиг долучитися, щорічно проводиться олімпіада з філософії. Цього року олімпіада відбувалася у два тури. Фінальний тур уперше проводився у форматі дебатів. Продемонструвати навички красномовства змогли 13 студентів, які успішно пройшли відбірковий тур з написання філософського есею.

Детальніше про олімпіаду з філософії 2022 р.  можна почитати за посиланням. Ознайомитися зі списком переможців та призерів.

 

19860
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Липень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31