Кафедра фізики та методики її навчання
Фізико-математичний факультет

Під девізом «Перемога народжується не на полі бою, а у школах та університетах», рухаючись Україною, освітньо-патріотичний проект «Книги для 100 університетів та бібліотек України: боротьба за свідомість» дістався Кривого Рогу. Місцем презентації проекту, спрямованого на відкриття громадськості правди про різні хронологічні періоди історії України, значна частина видань якого розкриває правду про Голодомор-геноцид української нації, руйнуючи давно вкорінені «совєцькі» стереотипии, був обраний Криворізький державний педагогічний університет, а датою – 16 травня 2019 року.

DSC 0039   DSC 6969   DSC 6972

На початку зустрічі, де присутніми стали науковці історичних кафедр ФГТІ, студенти-історики, співробітники Наукової бібліотеки КДПУ та інші, хто виявив інтерес до події, виступив Віктор Брехуненко, професор, доктор історичних наук Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України. Про ідею, яка сподвигла на створення подібного проекту та людей, зусиллями яких проект реалізовувся; про роботу над власними книгами з проблем українсько-російських відносин – такими були основні моменти виступу В.А. Брехуненка.

DSC 6949

На значущість проекту «Книги для 100 університетів і бібліотек України: боротьба за свідомість» як в цілому, так і відносно доступності до рідкісних видань, збірників документів, енциклопедичної літератури, зокрема, нещодавно виданої «Енциклопедії Голодомору», наголосила у своєму слові д.і.н., проф. каф.історії України та правознавства Н.Р.Романець.

DSC 0042

З  всіма книгами, які за визначенням організаторів проекту "мають українське патріотичне спрямування, покликані вести боротьбу за свідомість, насамперед свідомість молоді, яка формує національну українську еліту", можна ознайомитись у  Науковій бібліотеці КДПУ.

DSC 6937  DSC 6958