Кафедра фізики та методики її навчання
Фізико-математичний факультет

9 травня відбулася гостьова лекція Болюха Володимира Федоровича, доктора технічних наук, професора кафедри загальної електротехніки Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” з Електротехніки на тему «Обертове магнітне поле. Асинхронні та синхронні двигуни». На лекції були присутні студенти 4-го курсу фізико-математичного факультету і 2-го курсу факультету дошкільної та технологічної освіти, викладачі кафедри фізики та методики її навчання.

Електродвигуни  використовуються для приводу машин –  у підіймальному та  транспортному  устаткуванні, системах  вентиляції  й кондиціювання повітря, насосах, компресорах тощо. Трифазні  асинхронні  двигуни  в  промисловості  є  найпоширенішими електричними  машинами - споживана  електродвигунами  енергія  становить близько 75% від загального споживання електроенергії в промисловості. Слухачі зрозуміли практичну значимість теми лекції, фізичні механізми роботи електричних двигунів, їх конструктивних особливостей та характеристик.

1  2

Обговорювали способи пуску асинхронних двигунів, їх реверсування та регулювання частоти обертання.

3   4

Наприкінці лекції науковець-електротехнік розповів про свої нові розробки щодо лінійних електродвигунів та електроприводів ударної дії, електромеханічних імпульсних перетворювачів індукційного типу з кріорезистивними обмотками, що охолоджуються рідким азотом, та інших.