Кафедра географії та методики її навчання
Факультет географії, туризму та історії
Значне місце в системі підготовки студентів магістратури посідають практичні заняття. Студенти магістратури ОП "Хімія. Інформатика" одні з небагатьох в університеті, хто має можливість отримувати практичні навички під час очного навчання у лабораторіях. Виконання окремих завдань практичних робіт з дисципліни «Біологічна активність хімічних речовин» якраз спрямоване на різнобічну підготовку висококваліфікованих фахівців освітньої галузі. На одному з останніх занять курсу студенти групи ХІм-23 виконали практичну роботу «Вивчення властивостей флавоноїдів». На сьогодні відомо понад 8000 флавоноїдів. Всі вони широко розповсюджені в рослинному світі й відзначаються винятковим різноманіттям. Підвищений інтерес до цих сполук зумовлений не лише їх важливою роллю в процесах життєдіяльності рослинних та тваринних організмів, а й високою та різноплановою біологічною активністю. Структурна різноманітність флавоноїдів дала змогу створити на їх основі ряд високоефективних та малотоксичних лікарських препаратів.

Теоретичні аспекти біологічної активності флавоноїдів були опановані студентами на попередніх заняттях, а от під час виконання лабораторної роботи здобувачі освіти мали змогу ознайомитись з методами вилучення флавоноїдів з рослинної сировини, навчились виявляти флавоноїди в рослинних екстрактах із застосуванням якісних реакцій. Для ідентифікації флавоноїдів студенти приготували спиртові витяжки пуп’янків софори японської та цвіту ромашки лікарської й виконали хімічні реакції ідентифікації флавоноїдів та порівняли їх результати із стандартним розчином рутину. Для ідентифікації флавоноїдів у сировині здобувачами освіти були проведені наступні реакції: ціанідинова реакція за Бріантом, реакція з розчином лугу, реакція з алюміній хлоридом, реакція на наявність фенольної групи, реакція з розчином плюмбум (II) ацетату. Загалом, під час практичного заняття студенти мали можливість вдосконалити власні теоретичні знання та набути нові практичні вміння й навички.

Червень 2024