Кафедра історії України та правознавства
Факультет географії, туризму та історії

12 вересня 2020 року третьокурсники факультету ГТІ Криворізького державного педагогічного університету Владислав Кутьков, Марія Крилова, Михайло Мельник та Захар Парацій, маючи за плечима досвід археологічних досліджень у складі Скіфської Правобережної експедиції, долучились до чергового етапу робіт пошукової організації «Іскрівка» під керівництвом Олександра Зеленського. Роботи проводились поблизу села Недайвода Криворізького району, на полях боїв Другої світової війни жовтня-листопада 1943 року. Під час розкопок були знайдені рештки бійця, залишки військового обладнання, уламки зброї, гільзи від снарядів та особисті речі. Разом з пошуковцями та студентами працювали учні Криворізької гімназії № 91. Тепер на пошуковців чекають архіви.

12432 111

12648

1523013038 4023

В третю неділю липня в Україні своє професійне свято відзначають працівники металургійної та гірничодобувної промисловості. 

В 2020 році цей День припадає на 19 липня.

Металургійна промисловість Кривого Рогу тісно пов"язана з ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».  Студенти спеціальності «Історія» під час вивчення дисципліни "Історичне краєзнавство" (викладач А.О.Дробот) мали змогу ознайомитись з історією головного містоутворюючого підприємства Кривбасу.

12356

Е.Фукс

Підготувати власні розвідки з історії Покровського району, а саме його центральних вулиць - Едуарда Фукса, Січеславської, Ракітіна: їх історії (перейменування), пам'ятних місць - таким було одне із запропонованих для інформаційного обміну завдань. У відповідь надійшли численні матеріали по вулиці Едуарда Фукса. Найбільш вдалі, на нашу думку, пропонуємо вашій увазі.

Віртуальна екскурсія

Приємного перегляду!

12303

00526449

Протягом травня кафедрою були запропоновані віртуальні прогулянки містом, які супроводжувалися пропозицією інформаційного обміну у вигляді власних краєзнавчих розвідок. Приємно відзначити, що це мало відгук у "екскурсантів", а тому, як і було анонсовано, презентуємо надіслані матеріали широкому загалу. Сьогодні до вашої уваги три презентації. Перша подає відомості про одного з криворізьких панів, чиє землеволодіння розташовувалось на території сучасного Саксаганського району.

Відправною точкою другої та третьої є Покровський район, а ось про об'єкт нашої уваги дізнаєтесь, переглянувши презентації.

12280

kraeznavstvo ukrainyunnamed

ВІТАЄМО ВСІХ

ДОТИЧНИХ ДО СПРАВИ ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ПІЗНАННЯ РІДНОГО КРАЮ

і особливе вітання нашій колезі,

кандидату історичних наук, доценту Надії Миколаївні ТОВСТОЛЯК,

яка є членом Національної Спілки Краєзнавців

та співробітникам Криворізького історико-краєзнавчого музею

12034

Наші вітання як постійним відвідувачам запропонованих віртуальних прогулянок Кривим Рогом, так і тим, хто щойно приєднався. Нагадаємо, що минула мандрівка відбулася територією Покровського району, центральна транспортна магістраль якого проходить, зокрема, вулицями Січеславська, Електрична та Ракітіна. Рухаємось на північ до зупинки "Ставки", а далі знайомимось з затишною вулицею, розташованою уздовж ставка.

safe image

Традиційно пропонуємо підготувати власні розвідки з історії Покровського району, а саме згаданих вище центральних вулиць - Едуарда Фукса, Січеславська, Ракітіна: їх історії (перейменування), пам'ятних місць.

Приємного перегляду

11956

       Наша віртуальна прогулянка містом триває. Саксаганський район, по території якого проліг маршрут нашої попередньої прогулянки, на півночі межує з Покровським (колишнім Жовтневим) районом. Його частиною є житловий масив Зарічний, до якого з центральної частини міста та Покровського району ми потрапляємо вулицею Сержанта Рзянкіна. Цікаві факти з минулого та сьогодення як цієї вулиці так і мікрорайону Зарічний в презентаціях студентів 1 курсу історичної спеціальності, підготовлених при вивченні дисципліни Історичне краєзнавство.

вул.Рзянкіна

Під час "прогулянки" Зарічним з'ясувалося про численні меморіальні об'єкти, розташовані на його території. Але згадка про один з них у презентації відсутня. Можливість розповісти про нього існує в межах нашого інформаційного обміну. Для цього достатньо надіслати на електронну пошту кафедри свої розвідки як по цьому об'єктові, так і по другому - станції міського швидкісного трамваю і, зокрема, їх оригінальна архітектура. Вважаємо, що ваші розповіді-есе, добірки фотофактів або презентації мають перспективу їх публікації на кафедральній інтернет-сторінці.

Приємної прогулянки вул.Рзянкіна

Далі буде... 

11814

Безымянный

Тренд сьогодення - віртуальні екскурсії або прогулянки, в залежності від прихильності до того чи іншого визначення. Значення має і місце проведення: відвідини музею складно визначити як прогулянку, на відміну, від знайомства з містом. Запрошуємо ближче познайомитися з окремими елементами інфраструктури нашого міста, де гідами у ціх віртуальних прогулянках стануть студенти 1-го курсу спеціальності "історія", а маршрути визначені їх презентаціями (адаптованими до екскурсійних маршрутів) з курсу "Історичне краєзнавство" (викладач: асис. А.О.Дробот). Розпочнемо з географічного середмістя - Саксаганський район. У фокусі - історія його створення, об'єкти архітектури та промисловості, пам'ятки природи тощо.

Приємного перегляду

Не обмежуючись "пасивним спогляданням", запрошуємо наших віртуальних відвідувачів до інтерактивного спілкування. В продовження теми, пропонуємо надіслати краєзнавчу розвідку у формі есе , добірки фотофактів або презентації, в яких висвітлюватиметься інформація про криворізьких панів, чиї садиби розташовувались на території сучасного Саксаганського району; люди, життя або професійна діяльність яких пов'язана з районом чи про яких варто розповісти. Розвідки надсилайте на електронну пошту кафедри з перспективою їх публікації на кафедральній інтернет-сторінці.

Далі буде...

11782

икч

     23 квітня 2020 року було визначено датою проведення VI-х Історико-краєзнавчих читань "Криворіжжя: до у минуле…". З моменту заснування у 2015 р. за ініціативою  музею історії КДПУ та кафедри історії України та правознавства, захід відбувався у різних форматах: через пленарне та секційні засідання, як круглий стіл. За об'єктивних обставин цьогорічні читання пройшли у форматі інтернет-конференції.

     Іншою прикметою часу стало визначення як провідної, топ-теми - 90-річний ювілей навчального закладу. Серед представлених авторських досліджень буття Криворізького педагогічного є розвідки, присвячені першому десятиліттю роботи ЗВО та історії його навчальних корпусів (Г.Чурко, О.Мельник; КЗК "Міський історико-краєзнавчий музей" КМР), традиціям студентської археологічної практики на базі Криворізького історико-краєзнавчого музею (І.О.Стеблина, КЗК "Міський історико-краєзнавчий музей" КМР), подіям встановлення меморіальної дошки на честь П. І. Шевченка (М.П.Нікітенко, КЗК "Міський історико-краєзнавчий музей" КМР), участі кафедри історії України та правознавства в реалізації Державної програми "Реабілітовані історією" (доц.Н.А.Печеніна, КДПУ), хроніці подій 1960-х років в історії Криворізького педагогічного (В.А.Фінічева, КДПУ). 

   Детальніше з цими та іншими краєзнавчими розвідками можна буде ознайомитися на сторінках збірника матеріалів VI Історико-краєзнавчих читань "Криворіжжя: погляд у минуле…", що зараз готується до видання.

11542

Кафедрою історії України та правознавства за підтримки музею історії КДПУ проведено студентський квест до 90-річчя навчального закладу. Завдання передбачали знання історії Криворізького педагогічного різних періодів його функціонування.

11344
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Жовтень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31