Кафедра історії України та правознавства
Факультет географії, туризму та історії

13.05 aud1

13 травня 2019 року о 12.10 в аудиторії 417 відбулось засідання секції «Актуальні проблеми історії України та методики її навчання» звітної студентської наукової конференції  2018-2019 н.р..

13.05 aud2   13.05 aud3

В роботі секції прийняли участь магістранти, студенти IV-го та ІІ-го курсів сп. «Історія», наукові керівники представлених студентами досліджень з історії України, з методики навчання історії, з правознавства: д.і.н., проф.каф. Н.Р.Романець, к.і.н., доц. Н.А.Печеніна, к.п.н., доц.Л.В.Задорожна та к.і.н., доц.В.Г.Москаленко.

13.05 Kachan   13.05 Lihman

Робота секційного засідання відбулась під головуванням завідувача кафедри історії України та правознавства, к.і.н., доцента Н.А. Печеніної, обов'язки секретаря були покладені на студентку ІІ курсу Солодун Антоніну.

ПРОГРАМА СЕКЦІЙНОГО  ЗАСІДАННЯ 

 

 

7787

 72 2     72 1 

Щорічно, у квітні, на історичному факультеті Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна відбувається міжнародна наукова конференція «Каразінські читання», яка стала дискусійним майданчиком з актуальних питань історії: від давнини до сучасності.

   2019-й рік не став винятком. Минулого тижня, 26 квітня, відбулась вже 72-га Міжнародна конференція молодих учених "Каразінські читання". На цьому фаховому історичному форумі Криворізький державний педагогічний університет представляла магістрантка сп. «Історія» - Дарина Качан. «Наукова конференція молодих вчених з грунтовними дискусіями за темами доповідей. Важливо те, що сфери наукових інтересів учасників, переважно - малодосліджені теми», - ділиться своїми враженнями учасниця. Окремо нею було зауважено на спілкуванні із співробітником Національного меморіального заповіднику "Биківнянські могили", яке відбулося в рамках круглого столу "Політичні репресії і терор у добу сталінізму: джерела, оцінки, пам'ять". Дариною Качан в його рамках було презентоване дослідження на тему «Радянська мемуарна і художня література як джерело формування історичної пам'яті про Великий терор 1937-1938 рр.», виконане під науковим керівництвом д.і.н., професора кафедри історії України та правознавства Н.Р. Романець.

   Резюмуючи свої враження, Дарина додала: «Враження лише позитивні. На базі самого університету створені всі умови для майбутніх спеціалістів щодо провадження наукових розвідок: працюють Історичний та Археологічний музеї, розробляються авторські міждисциплінарні курси, здійснюється археологічна практика тощо. Дуже сподобалось і виникло те саме відчуття, коли хочеш туди повернутись».

72 3

 

 

7690

З 01 по 05 липня 2018 року у місті Ніжині, на базі місцевого університету імені М. Гоголя, відбувся семінар Німецько-української комісії істориків (НУКІ) "Глобальні та транснаціональні перспективи на історію України з ранньомодерного періоду до сучасності". Доповідачами      на засіданні комісії виступали магістранти та аспіранти українських та європейських вишів: Київського, Львівського, Харківського,  Дніпропетровського, Чернігівського НУ. Криворізький державний педагогічний університет був представлений Олександром КОРОТАЄВИМ, магістрантом сп."Історія". 

36673320 1881293158838027 1837103107595567104 n        36633859 1881293375504672 8422829410356297728 n

 "За ці кілька днів(1-5 липня 2018 р.), - ділиться своїми враженнями О.Коротаєв, - я прослухав багато цікавих проектів доповідей та представив свій власний проект на розсуд комісії та інших учасників семінару. До складу НУКІ входили голова комісії професор Мюнхінського університету Людвіга Максиміліана (Німеччина) Гвідо Гаусман, заступник голови НУКІ – професор УКУ (Українського католицького університету) Ярослав Грицак, доктор Матіас Кальтенбрунер (Віденський університет) та доктор Мальте Гріссе (Берлінський університет). Головою комісії проф. Г. Гаусманом від доповідачів вимагалося творчо підійти до репрезентації власного проекту і презентувати обрану тему в контексті глобальної історії, що було надзвичайно важко зробити, але більшість доповідачів впоралися з поставленим завданням. Від складу комісії ми отримали цікаві зауваження та пропозиції. Завдяки участі у даному семінарі я отримав можливість долучитися до передової (глобальної) європейської історичної думки та поспілкуватися із закордонними професорами та студентами. В перервах між роботою НУКІ ми мали декілька екскурсій містом, відвідали найстаріші пам’ятки ніжинської архітектури, музей «Старовинної книги», музей «Поштову станцію» та гетьманську резиденцію в м. Батурині.

За весь цей період мене надзвичайно вразила одна річ – усі європейські викладачі вільно володіють кількома мовами. Наприклад, проф. Г. Гаусман вільно розмовляє чотирма мовами (німецькою, англійською, українською, російською), М. Кальтенбрунер – п’ятьма (німецькою, англійською, польскою, українською, російською), при цьому українською розмовляє краще ніж російською і не має акценту. М. Гріссе – чотирма (німецькою, англійською, французькою, російською) . На цих мовах вони дивляться політичні TV-програми країн Східної Європи та Пн. Америки і читають їх пресу, тому вони надзвичайно обізнані та всебічно розвинуті особистості. До речі, один із них повідомив мені по секрету, що середня з/п викладача-початківця у європейському виші складає приблизно до 3000 Є у місяць при відносно невеликому навантаженні на викладача, а ще є різні проекти, гранди, фонди і т.д. Це їх дуже мотивує на професійний розвиток та самовдосконалення і пояснює їх високу обізнаність та кваліфікацію.

Моя щира подяка заступнику декана факультету ГТІ А. Тарасову, всім організаторам та учасникам семінару !"

    42207601 2118079064916987 509354877600661504 n                42256912 903052009905883 7760201164439683072 n

5617

Yoh Peter    2

За оприлюдненою раніше інформацією, з  03 по 14 вересня 2018 року у місті Дніпро тривав лекторій професора єврейської історії Північно-Західного університету (Чикаго, США) Йоханана Петровського-Штерна «Євреї та українці: тисячоліття співіснування. Частина 2: 1917-2017».

Одним із учасників заходу був студент ІІ курсу магістратури спеціальності "Історія" Коротаєв Олександр (на фото: 1-й ряд, крайній зліва).

41991822 164365901110010 7150876288754909184 n

 

 

5559

25-27 травня 2018 року в Києві відбувся навчальний семінар освітнього курсу «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення», ініційованого Українським центром вивчення історії Голокосту спільно з Музеєм та Меморіалом «Будинок Ванзейської конференції». Витримавши попередній відбір серед багатьох претендентів, котрі мають виражений та підтверджений дослідницький інтерес до різних аспектів геноциду євреїв під час Другої світової війни, учасниками заходу стали магістрантка сп. «Історія»  Понікаревич Наталя та її науковий керівник, к.і.н. Р.П.Шляхтич – ст.викладач  кафедри історії України та правознавства.

Навчальний семінар став першим етапом Освітнього курсу, що триватиме протягом травня – листопада 2018 року, Надалі для учасників передбачені дистанційний курсу та завершальна навчальна подорож до Музею та Меморіалу «Будинок Ванзейської конференції".

По закінченню курсу кожен учасник має підготувати публікацію за результатами участі в освітньому курсі.

 2                                              Наталя Понікаревич (праворуч), магістрантка сп. «Історія» - учасниця Міжнародного освітнього курсу.
                                                     
                                                    Бажаємо успіхів й вагомих результатів нашій учасниці та
                                                 її науковому керівникові на подальших етапах освітньго курсу!
 
 

 

 

5074

емблема Х

 

Доброю традицією стає публікація статей за авторством студентів спеціальності «Історія» Криворізького державного педагогічного університету у збірниках краєзнавчих дослідницьких робіт «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття», що видаються за результатами проведених історико-краєзнавчих конференцій учнівської та студентської молоді у м. Святогорську (Донецька область, Україна). Організаторами наукового заходу є Департамент освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації та Донецький обласний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді спільно з Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді. Конференція започаткована у 2004 році і за цей час пройшла шлях від регіональної учнівської до всеукраїнської за участю не лише учнів загальноосвітніх навчальних закладів, а й студентів вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації.

У листопаді 2017 року відбулася десята ювілейна конференція вже у новому статусі - Всеукраїнської з міжнародною участю.

 

 

Краєзнавчі розвідки студентів-істориків КДПУ, представлені у збірнику дослідницьких робіт «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття» 2016-го року:

- науковий керівник к.і.н., доцент Н.А. Печеніна, завідувач кафедри історії України та правознавства

Федько Дмитро

Ідея анархізму в Україні: від теорії до практики // Південно-Східна Україна зі стародавності у ХХІ ст.: ІХ Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція. Збірник пошуково-дослідницьких робіт. Краматорськ, 2016. - С.253-256

Лашкун Олександра

Особливості архітектурного стилю на Криворіжжі останньої чверті ХІХ ст.// Південно-Східна Україна зі стародавності у ХХІ ст.: ІХ Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція. Збірник пошуково-дослідницьких робіт . Краматорськ, 2016. - С. 75-78

Краєзнавчі розвідки студентів-істориків КДПУ, представлені у збірнику дослідницьких робіт «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття» 2017-го року:

- науковий керівник к.і.н., доцент Н.А. Печеніна, завідувач кафедри історії України та правознавстваобкладинка Х

Розумна Наталія

ДЕМОГРАФІЧНІ ЗМІНИ В УКРАЇНІ ВНАСЛІДОК ГОЛОДОМОРУ 1932–1933 РОКІВ (НА ПРИКЛАДІ ШИРОКІВСЬКОГО РАЙОНУ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ). Матеріали Х Всеукраїнської історико-краєзнавчої конференції учнівської та студентської молоді з міжнародною участю «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття». 23-26 листопада 2017 р. Святогірськ. Том 1 / Донецький обласний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді; гол.ред Г.В.Колісник. Краматорськ: [б.в.], 2017, с. 210-213.

Сазонов Михайло 

ДІЯЛЬНІСТЬ ПАРТИЗАНСЬКОГО ЗАГОНУ  РУДНИКА «СУХА БАЛКА» (ЗА СПОГАДАМИ С.А.СОРОКИ). Матеріали Х Всеукраїнської історико-краєзнавчої конференції учнівської та студентської молоді з міжнародною участю «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття». 23-26 листопада 2017 р. Святогірськ. Том 1 / Донецький обласний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді; гол.ред Г.В.Колісник. Краматорськ: [б.в.], 2017, с. 216-219.

 

- науковий керівник к.і.н., доцент Н.М.Товстоляк, доцент кафедри історії України та правознавства

Анисимова Марина

ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ МУЗЕЮ КРИВОРІЗЬКОГО АВІАЦІЙНОГО ГАРНІЗОНУ. Матеріали Х Всеукраїнської історико-краєзнавчої конференції учнівської та студентської молоді з міжнародною участю «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття». 23-26 листопада 2017 р. Святогірськ. Том 1 / Донецький обласний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді; гол.ред Г.В.Колісник. Краматорськ: [б.в.], 2017, с. 106-109.

Качан Дарина

ПУБЛІКАЦІЇ ПРО МУЗЕЙ О.М. ПОЛЯ НА СТОРІНКАХ ЖУРНАЛУ «КИЇВСЬКА СТАРОВИНА». Матеріали Х Всеукраїнської історико-краєзнавчої конференції учнівської та студентської молоді з міжнародною участю «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття». 23-26 листопада 2017 р. Святогірськ. Том 1 / Донецький обласний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді; гол.ред Г.В.Колісник. Краматорськ: [б.в.], 2017, с. 22-26.

 Лихман Анастасія

ІСТОРІЯ ВІЙНИ КРІЗЬ ІСТОРІЮ ЛЮДИНИ (ЗІ СПОГАДІВ НІКОНЕНКО ВІРИ КОНОВНИ). Матеріали Х Всеукраїнської історико-краєзнавчої конференції учнівської та студентської молоді з міжнародною участю «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття». 23-26 листопада 2017 р. Святогірськ. Том 1 / Донецький обласний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді; гол.ред Г.В.Колісник. Краматорськ: [б.в.], 2017, с. 165-166.

 

4571

89 FLdJCmw8

05 березня 2018 року в Міністерстві освіти і науки України відбулося нагородження 23 переможців Міжнародного міждисциплінарного конкурсу наукових і творчих робіт імені Володимира Маняка і Лідії Коваленко присвяченого роковинам Голодомору за спеціальною темою  2017 року - «Голодомор 1932–1933 рр. – геноцид Українського народу в приватних історіях і просторі культури». Фіналістів визначили 20 членів фахового журі з майже 1350 робіт, що надійшло на конкурс.

У  номінації «Кращі творчі і дослідницькі роботи студентів, аспірантів, науковців (віком до 35 років)», як вже повідомлялось раніше, ДИПЛОМ  З  ВІДЗНАКОЮ одержала студентка IV курсу сп-ті «ІСТОРІЯ» (ф-т Географії, туризму та історії) Наталія РАЗУМНА.

Під час заходу у МОН  нею, як фіналісткою, був презентований конкурсний проект «Голодомор 1932–1933 рр. у приватних історіях (Широківський район Дніпропетровської області)». Під час свого виступу майбутній історик поділилась власним досвідом створення доробку, мотивацією для участі у конкурсі та про той основний message, що хотіла донести своєю роботою.

C0 9fR89N9I   ILtvZQkaeRA

 

4216

21 лютого 2018 року, як і було попередньо аноносовано, відбулася ІІІ науково–практична студентська конференція «Історія Придніпров’я ХVІІІ – ХХ ст. у біографіях та портретах». Організатором конференції стала кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України та правознавства Надія Миколаївна Товстоляк.

 21.02 Tov.jpg

 21.02 1  21.02 2.jpg

 21.02 3.jpg

 

4108

08.12. 4

В рамках Всеукраїнського тижня права, 08 грудня 2017 року  Криворізький факультет Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ став базою для проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції

«Захист прав людини і основоположних свобод як життєво важлива основа всеохоплюючої безпеки в Європі».

Висловитись у світлі заявленої тематики мали можливість і студенти-правознавці Криворізького державного педагогічного університету. Презентовані ними на науковому заході  роботи були виконані під керівництвом доцентів кафедри історії України та правознавства Н.А.Печеніної та В.Г. Москаленка.  

               08.12

 

08.12. 3  Зліва направо: учасники конференції, студенти гр.ІП-14    Сазонов Михайло, Гайцук Анна,  Боєва Марина.

 

 

     08.12

    Учасники конференції, студенти КДПУ: 2-га зліва - Аверіна Ірина (ІП-16), поруч - Боєва Марина (ІП-14), Сазонов Михайло(ІП-14).   

 


 

3376

Науково-практична студентська конференція

«ІСТОРІЯ ПРИДНІПРОВ’Я XVIII-XX ст. В БІОГРАФІЯХ ТА ПОРТРЕТАХ»

Перша (30 листопада 2015 р.)

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Друга (4 грудня 2016 р.)

 

прес-реліз

Третя (21 лютого 2018 р.)

 

прес-реліз

298
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Травень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31