Кафедра історії України та правознавства
Факультет географії, туризму та історії

Дата: 03–14 вересня 2018 року

Місце: м. Дніпро, приміщення Інституту «Ткума»

Захід:  лекторій професора єврейської історії Північно-Західного університету (Чикаго, США) Йоханана Петровського-Штерна «Євреї та українці: тисячоліття співіснування. Частина 2: 1917-2017»

Ініціатори та організатори: Український інститут вивчення Голокосту «Ткума», Музей «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні», Міжнародний гуманітарно-педагогічний інститут «Бейт-Хана» за сприянням ініціативи «Українсько-єврейська зустріч» (Ukrainian-Jewish Encounter)

Аудиторія: студенти, магістранти, аспіранти, докторанти, вчителі; всі, хто цікавиться історією євреїв, культурою та історією України

Учасники від КДПУ: Коротаєв Олександр, студент ІІ курсу магістратури факультету ГТІ, спеціальності «Історія»

 

5487

емблема Х

 

Доброю традицією стає публікація статей за авторством студентів спеціальності «Історія» Криворізького державного педагогічного університету у збірниках краєзнавчих дослідницьких робіт «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття», що видаються за результатами проведених історико-краєзнавчих конференцій учнівської та студентської молоді у м. Святогорську (Донецька область, Україна). Організаторами наукового заходу є Департамент освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації та Донецький обласний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді спільно з Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді. Конференція започаткована у 2004 році і за цей час пройшла шлях від регіональної учнівської до всеукраїнської за участю не лише учнів загальноосвітніх навчальних закладів, а й студентів вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації.

У листопаді 2017 року відбулася десята ювілейна конференція вже у новому статусі - Всеукраїнської з міжнародною участю.

 

 

Краєзнавчі розвідки студентів-істориків КДПУ, представлені у збірнику дослідницьких робіт «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття» 2016-го року:

- науковий керівник к.і.н., доцент Н.А. Печеніна, завідувач кафедри історії України та правознавства

Федько Дмитро

Ідея анархізму в Україні: від теорії до практики // Південно-Східна Україна зі стародавності у ХХІ ст.: ІХ Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція. Збірник пошуково-дослідницьких робіт. Краматорськ, 2016. - С.253-256

Лашкун Олександра

Особливості архітектурного стилю на Криворіжжі останньої чверті ХІХ ст.// Південно-Східна Україна зі стародавності у ХХІ ст.: ІХ Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція. Збірник пошуково-дослідницьких робіт . Краматорськ, 2016. - С. 75-78

Краєзнавчі розвідки студентів-істориків КДПУ, представлені у збірнику дослідницьких робіт «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття» 2017-го року:

- науковий керівник к.і.н., доцент Н.А. Печеніна, завідувач кафедри історії України та правознавстваобкладинка Х

Розумна Наталія

ДЕМОГРАФІЧНІ ЗМІНИ В УКРАЇНІ ВНАСЛІДОК ГОЛОДОМОРУ 1932–1933 РОКІВ (НА ПРИКЛАДІ ШИРОКІВСЬКОГО РАЙОНУ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ). Матеріали Х Всеукраїнської історико-краєзнавчої конференції учнівської та студентської молоді з міжнародною участю «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття». 23-26 листопада 2017 р. Святогірськ. Том 1 / Донецький обласний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді; гол.ред Г.В.Колісник. Краматорськ: [б.в.], 2017, с. 210-213.

Сазонов Михайло 

ДІЯЛЬНІСТЬ ПАРТИЗАНСЬКОГО ЗАГОНУ  РУДНИКА «СУХА БАЛКА» (ЗА СПОГАДАМИ С.А.СОРОКИ). Матеріали Х Всеукраїнської історико-краєзнавчої конференції учнівської та студентської молоді з міжнародною участю «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття». 23-26 листопада 2017 р. Святогірськ. Том 1 / Донецький обласний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді; гол.ред Г.В.Колісник. Краматорськ: [б.в.], 2017, с. 216-219.

 

- науковий керівник к.і.н., доцент Н.М.Товстоляк, доцент кафедри історії України та правознавства

Анисимова Марина

ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ МУЗЕЮ КРИВОРІЗЬКОГО АВІАЦІЙНОГО ГАРНІЗОНУ. Матеріали Х Всеукраїнської історико-краєзнавчої конференції учнівської та студентської молоді з міжнародною участю «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття». 23-26 листопада 2017 р. Святогірськ. Том 1 / Донецький обласний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді; гол.ред Г.В.Колісник. Краматорськ: [б.в.], 2017, с. 106-109.

Качан Дарина

ПУБЛІКАЦІЇ ПРО МУЗЕЙ О.М. ПОЛЯ НА СТОРІНКАХ ЖУРНАЛУ «КИЇВСЬКА СТАРОВИНА». Матеріали Х Всеукраїнської історико-краєзнавчої конференції учнівської та студентської молоді з міжнародною участю «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття». 23-26 листопада 2017 р. Святогірськ. Том 1 / Донецький обласний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді; гол.ред Г.В.Колісник. Краматорськ: [б.в.], 2017, с. 22-26.

 Лихман Анастасія

ІСТОРІЯ ВІЙНИ КРІЗЬ ІСТОРІЮ ЛЮДИНИ (ЗІ СПОГАДІВ НІКОНЕНКО ВІРИ КОНОВНИ). Матеріали Х Всеукраїнської історико-краєзнавчої конференції учнівської та студентської молоді з міжнародною участю «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття». 23-26 листопада 2017 р. Святогірськ. Том 1 / Донецький обласний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді; гол.ред Г.В.Колісник. Краматорськ: [б.в.], 2017, с. 165-166.

 

4571

26.12…Ми чуєм із Європи плач: Рахіль
за дітьми за своїми тужить,  - мати 
вбивається... Ах, сльози ці і біль
в віках обвинуваченням звучати
проти німоти будуть!..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Написані ще у 1943 році українським поетом Павлом  Тичиною рядки, продовжують ятрити душу і сьогодні, як саме і події, яким вони присвячені. Тема Голокосту, одна з найбільших трагедій людства, знайшла своє відображення у залікових проектах зі спецкурсу ''Актуальні проблеми вивченння Голокосту в Україні ", презентованих магістрантами спеціальності ''історія'' 26 грудня 2017 року.

Проекти відзначались різноманітністю підходів та оригінальністю презентацій, з залученням значного масиву  кіно- та фотоджерел, спогадів очивидців тих  жахіть. Більшість робіт були присвячені трагедії у Бабиному Яру; змістовною була розповідь Віктора Дмитрика  про Львівський погром 1941 року та Ілони Янкової про Янівський і Сирецький концентраційні табори.  Політика пам'яті про Голокост у Незалежній Україні теж знайшла своє відображення у проекті Наталі Понікаревич, поданому для захисту. Вдало були захищені проекти , що вісвітлювали Голокост на Криворіжжі  (Умрихін Костянтин) та розповідь Єлизавети Гомон про Праведників народів світу, про долі рятівників та врятованих.

 

3586

08.12. 4

В рамках Всеукраїнського тижня права, 08 грудня 2017 року  Криворізький факультет Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ став базою для проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції

«Захист прав людини і основоположних свобод як життєво важлива основа всеохоплюючої безпеки в Європі».

Висловитись у світлі заявленої тематики мали можливість і студенти-правознавці Криворізького державного педагогічного університету. Презентовані ними на науковому заході  роботи були виконані під керівництвом доцентів кафедри історії України та правознавства Н.А.Печеніної та В.Г. Москаленка.  

               08.12

 

08.12. 3  Зліва направо: учасники конференції, студенти гр.ІП-14    Сазонов Михайло, Гайцук Анна,  Боєва Марина.

 

 

     08.12

    Учасники конференції, студенти КДПУ: 2-га зліва - Аверіна Ірина (ІП-16), поруч - Боєва Марина (ІП-14), Сазонов Михайло(ІП-14).   

 


 

3376

Науково-практична студентська конференція

«ІСТОРІЯ ПРИДНІПРОВ’Я XVIII-XX ст. В БІОГРАФІЯХ ТА ПОРТРЕТАХ»

Перша (30 листопада 2015 р.)

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Друга (4 грудня 2016 р.)

 

прес-реліз

Третя (21 лютого 2018 р.)

 

прес-реліз

298
Науковий керівник Форма наукової роботи зі студентами Тематика роботи Напрямки роботи Працює з

Печеніна  Наталя Анатоліївна,

к.і.н., доцент

проблемна група  Актуальні проблеми історії України

Військова історія України.
Соціально-економічні перетворення XIV-XVI ст.

в українській історії

2012

Задорожна

Лілія Віталіївна,

к.п.н., доцент

проблемна група Актуальні проблеми історичної освіти Методика навчання історії 2015

Товстоляк

Надія Миколаївна,

к.і.н., доцент

науковий гурток «Краєзнавець» Краєзнавчі розвідки Історія Криворіжжя, історія Придніпров'я 2015

Тарасов Андрій Валерійович,

к.і.н., доцент

проблемна група

Суспільно-політичні рухи

 в Україні

( др. пол. ХІХ -  поч. ХХ ст.)

Діяльність громадських організацій Наддніпрянської України в роки Першої світової війни
Криворіжжя в роки Першої світової війни
2015

Шляхтич

Роман Петрович

к. і.н., доцент кафедри

проблемна група «Пошуковець»

Актуальні проблеми

Другої світової війни

Діяльність українського визвольного руху на території Наддніпрянської України

в роки ІІ світової війни

2012
         
248
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Вересень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30