Кафедра історії України та правознавства
Факультет географії, туризму та історії

26.12…Ми чуєм із Європи плач: Рахіль
за дітьми за своїми тужить,  - мати
вбивається... Ах, сльози ці і біль
в віках обвинуваченням звучати
проти німоти будуть!..

Написані ще у 1943 році українським поетом Павлом  Тичиною рядки, продовжують ятрити душу і сьогодні, як саме і події, яким вони присвячені. Тема Голокосту, одна з найбільших трагедій людства, знайшла своє відображення у залікових проектах зі спецкурсу ''Актуальні проблеми вивченння Голокосту в Україні ", презентованих магістрантами спеціальності ''історія'' 26 грудня 2017 року.

Проекти відзначались різноманітністю підходів та оригінальністю презентацій, з залученням значного масиву  кіно- та фотоджерел, спогадів очивидців тих  жахіть. Більшість робіт були присвячені трагедії у Бабиному Яру; змістовною була розповідь Віктора Дмитрика  про Львівський погром 1941 року та Ілони Янкової про Янівський і Сирецький концентраційні табори.  Політика пам'яті про Голокост у Незалежній Україні теж знайшла своє відображення у проекті Наталі Понікаревич, поданому для захисту. Вдало були захищені проекти , що вісвітлювали Голокост на Криворіжжі  (Умрихін Костянтин) та розповідь Єлизавети Гомон про Праведників народів світу, про долі рятівників та врятованих.