Кафедра історії України та правознавства
Факультет географії, туризму та історії

08 квітня 2019 року кафедрою історії України та правознавства проведений науково-методичний семінар, на якому к.і.н. Р.П.Шляхтич детально розповів про свою роботу в архіві Міжнародного дослідницького центру Яхад-Ін Унум (Париж, Франція). Знайомлячи з історією центру, розповів про ініціатора створення - священика Патрика Дюбуа та осіб діючої команди, з коментарями відносно сфери діяльності кожного.

08.04 karta

7484

НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР

Доброю традицією стало відзначення науковців кафедри історії України та правознавства подяками за плідну науково-дослідницьку роботу на щорічній звітній науковій конференції викладачів Криворізького державного педагогічного університету.

7100

Сьогодні, 22 лютого 2019 року, в день 75-річчя визволення Кривого Рогу від нацистської окупації, знаковою стала презентація в стінах Криворізького державного педагогічного університету колективного історично-документального дослідження «Кривий Ріг: пам’ять міста 1941-1945 рр. у документах та матеріалах». 

7008

До 85-тих роковин Голодомору-геноциду 1932-1933 років, наприкінці минулого року, Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» презентував геоінформаційну систему «Місця масового поховання жертв Голодомору-геноциду». Презентація проекту, створеного за підтримки Українського культурного фонду, відбулась за участі Міністра культури України Євгена Нищука, Генерального директора Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» Олесі Стасюк, Виконавчого директора Українського культурного фонду Юлії Федів, Співголови Громадського комітету із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932–1933 років Івана Васюника.

6745

40635140 1170624243090299 6806849185007009792 n   02.10

За оприлюдненою раніше інформацією, протягом вересня, жовтня та листопада 2018-го року, наш колега, кандидат історичних наук Роман Петрович Шляхтич працював у закордонному архіві.

6487

rom 2

За інформацією, розміщеною на офіційному сайті Українського інституту національної пам’яті: “Українська влада, громадськість та світове українство мають об'єднати зусилля для підготовки до вшанування 85-х роковин Голодомору 2018 року. Так ухвалила ініціативна група у Вашингтоні після відкриття там меморіалу жертвам геноциду 1932-1933 років.”

Не залишилась осторонь цієї сумної дати і наукова спільнота. З метою вшанування пам’яті загиблих від геноциду і водночас посилення науково-дослідницької роботи у напрямку з’ясування різних аспектів цієї трагедії, минулого тижня, в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбувся Всеукраїнський круглий стіл із міжнародною участю «Голодомор 1932-1933 рр. в Україні». До оргкомітету цього наукового заходу увійшла Наталя Радомирівна Романець - доктор історичних наук, професор кафедри історії України та правознавства, яка тривалий час і наполегливо досліджує цю трагічну сторінку української історії, перш за все, через опрацювання значного архівного масиву. Отриманий доробок був використаний, зокрема, під час участі науковця у проекті "Реабілітовані історією" та підготовки матеріалів для Націона́льної кни́ги па́м'яті же́ртв Голодомо́ру 1932—1933 рокі́в в Украї́ні. Дніпропетровська область.

6138

Відповідаючи на соціальний запит українського суспільства щодо відновлення історичної справедливості, ґрунтовного висвітлення однієї з найтрагічніших сторінок в історії України, пов’язаної з репресивною політикою радянського тоталітаризму, - Національна академія наук, Інститут історії України НАН України, Служба безпеки України, спільно з Державним комітетом по пресі, Українським історико-просвітницьким товариством «Меморіал», Всеукраїнська Спілка краєзнавців ініціювали Державну програму науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією».

4284
1 березня 2018 року науковці Криворізького педуніверситету традиційно зібралися на звітний форум. До участі у пленарному засіданні та роботі секцій долучилися провідні історики й філологи, географи і краєзнавці університету.
Вагомі результати науково-дослідницької роботи викладачів КДПУ були відзначені грошовими преміями, грамотами. Серед співробітників, які отримали подяку за внесок у різних видах діяльності вишу, і представники професорсько-викладацького складу кафедри історії України та правознавства.
4282

У Центрально-Міській дитячій бібліотеці 12 лютого відбувся круглий стіл, приурочений до подій Української Революції і, зокрема, – повстанського руху на Криворіжжі. Участь у його роботі брав Роман Шляхтич, кандидат історичних наук, старший викладач кафедри

Детальніше - 

https://www.facebook.com/suspilneKryvorizhzhya/videos/292968537897955/?hc_ref=ARQ-nEDbdtA_TLcQzU_KrXy5rE_6x2FUOajOLirzAO6tTpspD9EAeRKN_wa21TT6Py8

4181

1 березня 2018 р. відбулась  звітна наукова конференція викладачів Криворізького державного педагогічного університету.

На пленарному засіданні з доповіддю «Реалізація Державної програми видання науково-документальної серії книг "Реабілітовані історією" на Дніпропетровщині» виступили професор кафедри історії України та правознавства, доктор історичних наук Н. Р. Романець і старший викладач кафедри, кандидат історичних наук Р. П. Шляхтич.

4175
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша