Кафедра історії України та правознавства
Факультет географії, туризму та історії

20 травня 2020 року на Історико-філософському факультеті у рамках Фестивалю науки Київського університету імені Бориса Грінченка відбулася IX Всеукраїнська наукова конференція «Київ і кияни у соціокультурному просторі України: історія міського повсякдення». Конференція проводилася в онлайн-форматі. У заході взяли участь провідні науковці Києва та інших міст України, до дискусії долучилися молоді викладачі, аспіранти, студенти старших курсів.

1

У доповідях пленарного засідання «Люди й громада у міському просторі Києва: погляд крізь віки» та дискусійної панелі «Культурні практики киян: поступ модернізації та виклики часу» було розглянуто низку епізодів з історії повсякдення у Києві у хронологічних межах від початку XVIII до 2‑ї половини XX ст., актуалізовано недостатньо досліджені питання з цієї проблематики, тему повсякдення проаналізовано як через біографії окремих особистостей, так і через історію соціальних груп.

2

З доповіддю на тему «Василь Тарновський та його родина в Києві на межі ХІХ-ХХ ст.» виступила доцент кафедри Надія Миколаївна Товстоляк.

17Товстоляк

11947

   Ім’я професорки кафедри історії України та правознавства, д.і.н. Наталі Радомирівни Романець добре відоме як у стінах Криворізького державного педагогічного університету, так і у наукових колах істориків України та за її межами. Знаний дослідник однієї із найтрагічніших сторінок української історії – Голодомору 1932-1933 рр. та репресій проти українського селянства, авторка та співавторка численних монографій з цієї проблематики. Особлива їх цінність у залучені масиву архівних матеріалів, напрацювання якого не припиняється. Ілюстрацією цих слів є репортаж журналістки програми «Ранок з UA: Дніпро», який можна переглянути на YouTube.

 

 

9782

Про презентацію збірки «Трагічне минуле: документи свідчать», яка проливає світло на долі жертв політичних репресій за часів СРСР, розповіли Роман Шляхтич та Наталя Романець у програмі «Інтерв’ю дня».

 

9101

   5 листопада в стінах читальної зали головного корпусу Криворізького державного педагогічного університету пройшла презентація збірників документів, укладачами яких стали викладачі кафедри історії України та правознавства - професор, доктор історичних наук Наталя Радомирівна Романець та кандидат історичних наук Роман Петрович Шляхтич.

9074

У ці дні, 3-4 жовтня 2019 року, викладач кафедри історії України та правознавства - к.і.н. Р.П.Шляхтич є учасником Виїзної школи для викладачів країн СНД та Балтії, що є частиною освітньої програми Міжнародної школи вивчення Холокосту. Цього разу місцем зустрічі обраний Вільнюс (Литва). 

8781

03.09 3

З метою налагодження комунікації та співпраці між представниками музеїв у контексті культурного діалогу та збереження пам’яті про Голодомор як національну трагедію у Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору» ( м. Львів) відбувся семінар-конференція «Голодомор 1932-1933 рр.: краєзнавчий контекст. Проблеми дослідження та суспільного розуміння».

8511

DSC 0042Протягом другої половини 1932 року уряд СРСР ухвалив низку законів, якими заклав нормативно-правову базу вчинення геноциду. Закон від 7 серпня 1932 року «захищав» експропрійоване державою майно від колишніх власників – селян. Усе майно в колгоспах вважалось державною власністю. Закон активно застосовувався в ході збору урожаю і хлібоздачі 1932 року та передбачав жорстоке покарання за зрізані хоча б 5 колосків – 10 років ув’язнення до концентраційних таборів або розстріл.

Про особливості застосування Закону в Україні - стаття доктора історичних наук, професора Наталі Романець

Н.Романець. Закон про п"ять колосків: особливості застосування в Україні

8393

08 квітня 2019 року кафедрою історії України та правознавства проведений науково-методичний семінар, на якому к.і.н. Р.П.Шляхтич детально розповів про свою роботу в архіві Міжнародного дослідницького центру Яхад-Ін Унум (Париж, Франція). Знайомлячи з історією центру, розповів про ініціатора створення - священика Патрика Дюбуа та осіб діючої команди, з коментарями відносно сфери діяльності кожного.

08.04 karta

7484

НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР

Доброю традицією стало відзначення науковців кафедри історії України та правознавства подяками за плідну науково-дослідницьку роботу на щорічній звітній науковій конференції викладачів Криворізького державного педагогічного університету.

7100

Сьогодні, 22 лютого 2019 року, в день 75-річчя визволення Кривого Рогу від нацистської окупації, знаковою стала презентація в стінах Криворізького державного педагогічного університету колективного історично-документального дослідження «Кривий Ріг: пам’ять міста 1941-1945 рр. у документах та матеріалах». 

7008
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Жовтень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31