Кафедра історії України та правознавства
Факультет географії, туризму та історії

Як не можна спинити річку, що, зламавши кригу на весні, бурхливо несеться до моря,

так не можна спинити нації, що, прокинувшись до життя, ламає свої кайдани.

konkurs

Ці рядки з праці Миколи Міхновського «Самостійна Україна» стали девізом 1-го (міського) відбіркового етапу Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України (відділення історіі) та міських історичних читань «Шляхами українського державотворення».

виступ

Захід відбувся 18 січня 2018 року на базі Покровського ліцею Кривого Рогу. Відповідна атмосфера заходу була створена виступами науковців, серед яких – доповідь зав.кафедри історії України та правознавства, к.і.н., доцента Наталії Анатоліївни Печеніної, що висвітила історичний та політичний аспекти IV Універсалу Центральної Ради. Під її головуванням , також відбулася робота журі однієї із секцій конкурсу.

До головування та участі в роботі журі 1-го (міського) відбіркового етапу Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України (відділення історіі) також долучилися викладачі кафедри історії України та правознавства: к.п.н., доцент Л.В.Задорожна, к.і.н., доцент Н.М.Товстоляк, М.М.Грабар.

грабар задорожна     товстоляк

Як на будь-якому конкурсі, були представлені роботи різного рівня, були і такі, що вражали грунтовністю матеріалу та оригінальністю викладених думок. На особливу вдячність заслуговують керівники учнівських проектів, серед яких чимало випускників істфаку КДПУ, за наполегливість у формуванні дослідницьких навичок; підтримку та розвиток зацікавленості учнівської молоді до історичної минувшини.

Грудень 2018