24 листопада 2018 року в Україні і ще 32 країнах світу, меморіальними заходами вшановували пам'ять жертв Голодоморів — мільйонів українців, знищених тоталітарним комуністичним режимом. 85 років минуло, але повної історичної реконструкції тих подій не відбулося. Саме невідомим сторінкам Голодомору 1932-1933-го років на Дніпропетровщині присвятила свою лекцію-бесіду професор кафедри історії України та правознавства, доктор історичних наук Наталя Радомирівна Романець. Захід відбувся в рамках чергового заняття Дніпровського історичного клубу 25 листопада 2018 року в Інституті "Ткума" (м.Дніпро).
За інформацією на сторінці Дніпровського історичного клубу офіційного сайту Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума»: "Використовуючи унікальні архівні матеріали, дослідниця розповіла про причини, масштаби і наслідки Голодомору 1932-33 рр. у Дніпропетровській області. Окрему увагу було приділено механізмам замовчування геноциду радянською владою. Чи був голод у містах, або був притаманний тільки сільській місцевості? Яким чином протягом десятиліть радянська влада трактувала трагедію 1932-33 рр., і коли вперше було використано терміни "Голод" і "Голодомор"? Чому саме українські селяни стали жертвами радянської політики? Ці та інші питання було обговорено під час заняття."
Зауважимо, Н. Р. Романець - науковець, яка тривалий час і наполегливо досліджує цю трагічну сторінку української історії, перш за все, через опрацювання значного архівного масиву. Отриманий доробок був використаний, зокрема, під час участі науковця у проекті "Реабілітовані історією" та підготовки матеріалів для Націона́льної кни́ги па́м'яті же́ртв Голодомо́ру 1932—1933 рокі́в в Украї́ні. Дніпропетровська область.